Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Patent na anonimowe płatności

Recommended Posts

Amazon złożył wniosek o opatentowanie technologii anonimowych płatności mobilnych. Pozwalałaby ona na zapłacenie za zakupy bez konieczności ujawniania sprzedawcy danych osobowych, numeru telefonu czy adresu e-mail.

Proponowany przez Amazona system generowałby tymczasowy kod identyfikacyjny na potrzeby transakcji. Kod ten działałby jak pośrednik, potrzebny w sytuacji, gdy kupujący nie wysyła sprzedającemu żadnych informacji na swój temat. Kod mógłby wygasać albo po ustalonym czasie albo też po dokonaniu określonej liczby transakcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To oprócz samego kodu potrzeba chyba pośrednika-dostawcy, bo jak kupię książkę, to gdzie sprzedawca ma ją wysłać? :) A pośrednik i tak wie wszystko.

 

Już lepiej niech akceptują bitcoiny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A o paczkomatach słyszałeś? I już masz prawie całkowitą anonimowość ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A o paczkomatach słyszałeś?

Otóż to. Poza tym nie zawsze płatnik=odbiorca ani płatnik=kupujący!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo niekonkretny jest ten wpis. Potrzeba wiecej szczegolow. Anonimowe zakupy dla kogo? Przeciez nikt nie placi na Amazonie gotowka, tylko karta kredytowa(albo debetowa). Kto bedzie weryfikowal waznosc numeru karty i kto to bedzie to przechowywal? Nie jestem na sto procent pewny ale w USA chyba maja prawny obowiazek do przechowywania takich danych przez jakis czas, no wiec jesli FBI naprwde bedzie potrzebowalo zidentyfikowac kupujacego to bedzie moglo to zrobic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że przede wszystkim przyda się to przy kupowaniu towarów dostarczanych elektronicznie. Tam, gdzie nie ma konieczności podawania swoich danych, by otrzymać towar.

 

@danielzopola: co do FBI i innych takich, to nie jest tak łatwo, jak Ci się wydaje. Zwróć uwagę na tę wiadomość: http://kopalniawiedzy.pl/Amazon-sad-Pierwsza-Poprawka-urzad-skarbowy,11715

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo niekonkretny jest ten wpis. Potrzeba wiecej szczegolow

Masz chyba świadomość, że jest to opis patentu, a ten z założenia powinien być jak najbardziej ogólny? Powody dla generalizacji są co najmniej dwa:

 

1. Łatwiej pozwać kogoś, kto wpadnie na podobny pomysł

2. Nie zdradzasz swoich planów konkurencji.

 

Za brak szczegółów podziękowania należą się więc przede wszystkim Amazonowi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że przede wszystkim przyda się to przy kupowaniu towarów dostarczanych elektronicznie. Tam, gdzie nie ma konieczności podawania swoich danych, by otrzymać towar. @danielzopola: co do FBI i innych takich, to nie jest tak łatwo, jak Ci się wydaje. Zwróć uwagę na tę wiadomość: http://kopalniawiedzy.pl/Amazon-sad-Pierwsza-Poprawka-urzad-skarbowy,11715

 

Tylko po co?

Jeżeli chcesz kupić taką usługę, zawsze możesz stworzyć sobie fikcyjnego maila na anonimowych usługach, np. w tormail.org i zapłacić bitcoinami.

Jednak z drugiej strony zastanawiam się: no po co? Przecież tak realnie to jest głównie wykorzystywane do wałków. Jeżeli nawet chcesz założyć stronę / forum / blog kontrowersyjny i zakupisz u dowolnego operatora domenę i hosting, to możesz tak zrobić, że nikt prócz Ciebie i providera nie będzie miał wglądu w dane.

Taki amazon przecież nie sprzedaje nic, co by było nielegalne. Być może dla niektórych gorszące / kontrowersyjne produkty się znajdą, lecz dzisiaj jest na tyle zachowana dyskrecja i ochrona danych osobowych, że albo się nikt nie dowie, a nawet jak się dowie, to co z tego? Dzisiaj każdy jest zajęty własnym życiem i obojętny na innych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...