Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Niepokojący H7N9

Recommended Posts

Wirus H7N9 zabił w Chinach 9 osób, a kolejnych 20 jest poważnie chorych. Specjaliści obawiają się, że sytuacja może się pogorszyć. Naukowcy ostrzegają, że w H7N9 występują już trzy z pięciu mutacji, o których wiadomo, iż w przypadku H5N1 umożliwiają rozprzestrzenianie się wirusa pomiędzy ssakami. Nie ma pewności, czy wystąpienie wszystkich 5 mutacji wystarczy, by ludzie mogli zarażać się pomiędzy sobą H7N9. Jednak w przypadku trzech innych szczepów wirusa grypy mutacje te były wystarczające do wywołania pandemii.

Ostatnie przypadki pandemii były powodowane przez hybrydy wirusów ptasich i ssaczych. Takie hybrydy wywołuja choroby o dość łagodnym przebiegu, gdyż ssacze wirusy grypy są dla ludzi mniej niebezpieczne niż ptasie.  Czyste ptasie wirusy, takie jak H5N1 czy właśnie H7N9, są znacznie bardziej niebezpieczne. Słynną epidemię hiszpanki, która zabiła dziesiątki milionów ludzi, wywołał ptasi wirus, który dzięki mutacjom mógł rozprzestrzeniać się pomiędzy ludźmi.

H7N9 może być bardzo niebezpieczny, gdyż powoduje poważną infekcję płuc. Chińscy naukowcy zwrócili jednak uwagę, że w dwóch przypadkach zarażenie H7N9 dało łagodne objawy i próbują teraz dowiedzieć się, jakie warunki muszą być spełnione, by choroba miała ostry przebieg. To z kolei powinno pozwolić na oszacowanie liczby łagodnych zachorowań, które nie zostały odnotowane jako spowodowane obecnością H7N9.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już chyba aktualizują zagrożenia pandemiami cyklicznie,jak wydawcy systemów operacyjnych:)

  • Upvote (+1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przez te pseudopaniki jak nadejdzie faktyczne zagrożenie, to pewnie je zignoruję. Was to nie męczy? To już bardziej bym się bał odporności na wszystkie antybiotyki tych bakteryj z USA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...