Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Microsoft i Nokia skarżą się na Google'a

Recommended Posts

Koalicja FairSearch Europe, w skład której wchodzą m.in. Microsoft, Oracle i Nokia, złożyła w Komisji Europejskiej skargę przeciwko Google'owi. Dotyczy ona systemu Android. Skarżący się twierdzą, że wyszukiwarkowy gigant chce wykorzystać Androida do zmonopolizowania rynku mobilnego, a dowodem na to jest sposób, w jaki instalowane są usługi Google'a. Producenci smartfonów korzystający z Androida i innych aplikacji Google'a mają obowiązek instalować te aplikacje w specjalnych miejscach na pulpicie. Komisja Europejska musi zdecydować teraz, czy podejmie śledztwo w tej sprawie.

To nie pierwsza skarga na postępowanie Google'a. W listopadzie 2010 roku UE rozpoczęła formalne śledztwo w sprawie praktyk biznesowych Google'a na rynku wyszukiwarek. KE uznała, że Google preferuje swoje własne usługi w wynikach wyszukiwania i nakazała firmie zmienić swoje postępowanie. Podobne śledztwo w USA zostało umorzone, gdyż tamtejsze urzędy nie dopatrzyły się w postępowaniu koncernu Page'a i Brina niczego niewłaściwego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowna Komisjo,

Jesteśmy ekspertami w zakresie monopolizacji rynków.

Jednym z największych naszych sukcesów jest monopol w systemach operacyjnych na komputerach PC (systemy MS Windows). Zmonopolizowaliśmy też rynek aplikacji biurowych (MS Office) i przeglądarek internetowych (Internet Explorer). Co prawda w tych dwóch ostatnich przypadkach w ostatnich latach straciliśmy nieco rynku, ale spowodowane to zostało głównie przez rakotwórcze oprogramowanie Open Source stosujące licencje GNU GPL lub podobne (OpenOffice i LibreOffice, Mozilla Firefox itp.). Na szczęście rakotwórczy system Linux nie zdołał póki co pokonać naszego monopolowego Windows (nie licząc serwerów), co traktujemy jako nasz wielki sukces i monololizacyjny profesjonalizm.

Idąc z postępem technologicznym pragnęliśmy zmonopolizować także rynek telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i innych urządzeń przenośnych. Tu niestety na przeszkodzie stanęła nam firma Google, która stosując agresywne techniki monopolizacyjne, notabene żywcem zaczerpnięte z naszych doświadczeń, próbuje przeszkodzić nam w realizacji naszych planów.

Wspomnianego problemu z firmą Google prawdopodobnie nie byłoby, gdybyśmy mogli nasze techniki monopolizacyjne zastrzec w Urzędach Patentowych. Niestety nie mamy takiej możliwości.

W związku z powyższym, zwracamy się do szanownej Komisji Europejskiej o ukaranie firmy Google w taki sposób, aby odechciało im się wchodzić nam w drogę.

Z uszanowaniem,

MS ;)

  • Upvote (+1) 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS. Ponadto trzymanie danych w chmurze konsument koniecznie powinien zacząć u nas. Gdybyśmy mogli robić to co Google i pisać oprogramowanie na darmowe systemy, nie byłoby problemu. Tworzymy jednak własny ekosystem, który został wyśmiany m.in. ze względu na kuriozalny podwójny interfejs, gdzie obecnie podwójnie nie ma tego, czego użytkownik szuka i do czego go wcześniej przyzwyczailiśmy.

Ekosystem Google instaluje swoje usługi na lepszych i do tego darmowych systemach. Rujnuje tym samym naszą wizję jedynego właściwego ekosystemu, a przy okazji nasz nowiutki eShop z oprogramowaniem.

 

Oracle PS. Obracanie danymi to nasza specjalność. Nasz dym na chmurę jest najlepszy.

 

Nokia PS. Dajcie trochę, najładniej to wyświetlimy. Ach, a może tak wykorzystamy interfejs MS Metro? Swój okrutnie zapuściliśmy...

  • Upvote (+1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google się rozpanoszyło wszędzie jak jakiś wirus, niedługo wyjście z toalety skończy się naciśnięciem przycisku "Lubie to" na klopie :)

  • Upvote (+1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Google się rozpanoszyło wszędzie jak jakiś wirus, niedługo wyjście z toalety skończy się naciśnięciem przycisku "Lubie to" na klopie :)

 

Tylko, że „Lubię to” jest z innej bajki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...