Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Lenovo rozbuduje zespół projektowy

Recommended Posts

Lenovo chce projektować własne układy scalone. Chińska firma ma zamiar skupić się przede wszystkim na chipach dla smartfonów i tabletów. EE Times, powołując się na anonimowe źródło, donosi, że do połowy bieżącego roku Lenovo ma zamiar 10-krotnie powiększyć swój zespół projektowy. Przez ostatnią dekadę liczył on około 10 osób. Teraz szybko ma być rozbudowany do około 100 inżynierów. Już teraz wiadomo, że 40 z nich będzie pracowało w Shenzen, a 60 w Pekinie.

Lenovo używa obecnie układów scalonych innych firm. Partnerami koncernu były MediaTek czy Samsung, a ostatnio w smartfonach Lenovo zagościły intelowskie Atomy. Bogata oferta rynku daje firmie sporą elastyczność, jednak czasem okazuje się, że brak własnych procesorów może być bardzo bolesny. Lenovo przekonało się o tym, gdy Samsung odmówił dostarczania firmie swoich najnowszych procesorów z rodziny Exynos. Decyzja Samsunga nie może dziwić, gdyż Lenovo wyrosło na jego najpoważniejszego konkurenta na chińskim rynku smartfonów.

Od kilku tygodni można zauważyć, że Lenovo skupia wokół siebie doświadczonych ludzi. W lutym do zarządu firmy, w roli "obserwatora" dołączył założyciel i były prezes Yahoo! Jerry Yang, a Tudor Brown, współzałożyciel ARM-a, został jednym dyrektorów.

Specjaliści zwracają jednak uwagę, że 100-osobowy zespół inżynierów będzie prawdopodobnie zbyt mały, by Lenovo mogło liczyć się na rynku projektowania układów scalonych. NIewykluczone zatem, że chodzi nie tyle o próbę podbicia rynku, co o wzmocnienie swojej pozycji przetargowej, poprzez pokazanie firmom produkującym chipy, iż powinny liczyć się z możliwością utraty klienta i pojawienia się konkurenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, niezła skala tych zmian w Lenovo - w sumie jeśli się chce konkurować z takimi gigantami jak Apple czy ostatnio Asus, którzy stawiają na maksa na wygląd, trzeba więcej mądrych głów. Tylko czekać co pokażą - ja tam zawsze byłem fanem ich designu, chociaż nie ukrywam, że chętnie zobaczyłbym jakieś elementy nowocześniejsze, szczególnie w rodzinie notebooków ThinkPad

Edited by wilk
usunięto linkowanie słów kluczowych

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...