Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Izraelczycy odkryli erotyczne symbole kultu ziemi i bób z epoki kamienia

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas wykopalisk prowadzonych przez Izraelską Służbę Starożytności przed zbudowaniem linii kolejowej do miasta Karmiel w Dolnej Galilei znaleziono falliczną figurkę, zwęglone nasiona bobu oraz liczne groty i topory kamienne. Ich wiek oszacowano na 7-9 tys. lat.

Na obszarze ponad 1800 m2 odkopano konstrukcje i artefakty z neolitu przedceramicznego i wczesnego okresu chalkolitycznego. Doktorzy Yitzhak Paz i Ya'akov Vardi podkreślają, że po raz pierwszy w historii ich państwa odsłonięto całe budynki i strefy habitacyjne z tak wczesnego okresu. [Co istotne], odkryto tam liczne przykłady kultury materialnej mieszkańców. Ponieważ wiele obiektów wykonano z obsydianu, czyli materiału niewystępującego w Izraelu, wskazuje to na kontakty handlowe z Turcją, Gruzją i innymi regionami.

Archeolodzy natrafili na osadę z neolitu przedceramicznego oraz dół z tysiącami zwęglonych nasion bobu. To jeden z najwcześniejszych przykładów prawidłowej uprawy warzyw na Środkowym Wschodzie. W budynkach wioski z wczesnego chalkolitu (5. tysiąclecia p.n.e.) wydzielono prostokątne pomieszczenia. Grube ściany wypełniono kamieniami i gliną, niektóre otynkowano. W środku i pomiędzy domami odkryto szereg obiektów reprezentujących kulturę Wadi Rabah: ceramikę, krzemienne narzędzia oraz dzieła sztuki, np. falliczną figurkę i tabliczkę z wyrytym schematem żeńskich genitaliów. Analiza zwierzęcych kości ze stanowiska ujawniła, że mieszkańcy żywili się głównie świniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to fallus wygląda na obrzezany, czyli żydzi już tam byli, ale jedli też świnie, czyli niekoszerne mięso. Coś tu nie tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to fallus wygląda na obrzezany

Nie wiem ile masz lat, więc nie będę ironizował, ale tak własnie wygląda fallus w stanie erectio .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jakaś plaga ludzi dyskutujących przez osobiste wycieczki! Jak byś nie zauważył - na końcu jest " ;)". I skąd pomysł z to właśnie stan "erectio"? Poza tym mam wystarczająco dużo lat żeby wiedzieć, że taki rozmiar w tym stanie, może prowadzić do zaniżonej oceny męskości, co z kolei wymaga działań zastępczych mających na celu udowodnić wszystkim dookoła "jaki jestem męski", "fajny" itd. poprzez wykpienie innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I skąd pomysł z to właśnie stan "erectio"?

Ponieważ pierwsze wzmianki dotyczące zabiegu obrzezania pochodzą dopiero z ok.2300r.p.n.e. a wiek wzmiankowanej figurki szacuje się na 7-9 tys. lat.

wymaga działań zastępczych mających na celu udowodnić wszystkim dookoła "jaki jestem męski",.

Faktycznie, chyba nie ustrzegłem się od charakterystycznej naszej płci ( od zarania dziejów), uszczypliwości w "tym" temacie.

Atawizm taki :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...