Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Elitegroup Computer System (ECS) rozpoczęło sprzedaż płyty głównej przeznaczonej dla czterordzeniowych procesorów Intela z rodziny Core 2. Urządzenie NF650iSLIT-A LGA775 ATX korzysta z chipsetu nForce 650i SLI.

Jej użytkownik będzie miał do dyspozycji ośmiokanałowy dźwięk i dwa złącza PCI Express x16, które umożliwiają podłączenie dwóch kart graficznych w trybie SLI. Płyta pozwala na zainstalowanie do 8 gigabajtów pamięci DDR2 800/667/533. Producent wyposażył ją w 10 portów USB 2.0 i może obsłużyć do 4 urządzeń SATA II, z którym można zbudować macierze RAID 0, 1, 0+1 oraz 5. Ponadto NF650iSLIT-A korzysta z trzech gniazd PCI i umożliwia podłączenie 4 urządzeń IDE.

Zapaleni gracze z pewnością wykorzystają technologię Nvidia FirstPacket, która umożliwia nadanie wyższego priorytetu pakietom sieciowym konkretnej aplikacji. Tak więc to użytkownik może zdecydować, czy najwyższy priorytet ma uzyskać np. gra online czy też rozmowa VoIP.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Firma EVGA postanowiła ożywić intelowską koncepcję dwuprocesorowej platformy Skulltrail. Dlatego tez przygotowała płytę główną Classified SR-2, która ma trafić do rąk miłośników gier oraz posiadaczy stacji roboczych.
      Classified SR-2 to płyta wyposażona w dwie podstawki LGA 1366 dla procesorów Xeon, intelowski chipset 5520, siedem slotów PCI Express x16, 12 slotów DDR3, USB 3.0 oraz sześciogigabitowe SATA.
      Płyta ma jeszcze w bieżącym tygodniu trafić do sklepów. Urządzenie nie będzie tanie, wyceniono je na 599 dolarów. EVGA ostrzega, że płyta jest większa niż standardowe wymiary ATX, więc nie będzie pasowała do wielu obudów. Dlatego też jej producent podjął współpracę z przedsiębiorstwem Cooler Master, która zaowocowała obudową dla Classified SR-2. Obudowa będzie dostępna w sklepach w trzecim kwartale bieżącego roku. Ma ona kosztować około 300 dolarów. Jakby jeszcze tego było mało, użytkownik płyty musi pomyśleć o zasilaczu, który zapewni energię dwóm wielordzeniowym procesorom i kartom graficznym. EVGA zaleca wykorzystanie 1200-watowego zasilacza firmy Antec. Trzeba nań wydać 320 USD.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Jeden z wielkich producentów płyt głównych zniknie z rynku w ciągu najbliższych trzech lat. Tak dramatyczne zmiany na rynku przewiduje wiceprezes MicroStar International.
      Obecnie największymi producentami płyt głównych są Asustek Computer, Gigabyte Technology, EliteGroup Computer Systems (ECS) i właśnie MicroStar International (MSI).
      Henry Liu, wiceprezes MSI uważa, że na rynku nie ma miejsca dla tylu gigantów i jedna z firm nie poradzi sobie konkurując z innymi.
      Przyczyną takiego stanu rzeczy jest stagnacja na rynku komputerów stacjonarnych. Już się on nie powiększa, a więc jeśli któraś z firm dostarcza nań więcej płyt głównych, to zawsze odbywa się to kosztem innego przedsiębiorstwa. Ponadto utrzymanie się na rynku wymaga olbrzymich nakładów na prace badawczo-rozwojowe, ulepszanie linii produkcyjnych i prace projektowe. W takich warunkach jeden z gigantów nie dotrzyma kroku pozostałym.

      W ciągu ostatnich lat byliśmy świadkami licznych przejęć i fuzji na rynku płyt głównych. Nie doszło, co prawda, do najbardziej sensacyjnego z nich, czyli połączenia się Gigabyte'a i Asustega w firmę Gigabyte United, jednak rynkowy trend nie został zatrzymany. Pojawiły się nawet pogłoski o możliwym przejęciu MSI przez Asusteka.
      Aktualizacja:
      Powyższa informacja została zaktualizowana. Poprzednio błędnie poinformowaliśmy, że ze rynku zniknie MSI. Informacja ta okazała się nieprawdziwa.
      Za nieporozumienie przepraszamy firmę MSI oraz jej klientów. 
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Serwis HKEPC poinformował, że 45-nanometrowe układy Intela Core 2 są nawet dwukrotnie bardziej wydajne od obecnie sprzedawanych kości. Z testów przeprowadzonych przez HKPEC wynika, że Core 2 Duo z rdzeniem Wolfdale (2,33 GHz, 6 MB L2 cache, 1333 MHz PSB) charakteryzuje się wydajnością od 0,22% do 115% większą niż procesor Core 2 Duo z rdzeniem Conroe (2,33 GHz, 4 MB L2 cache, 1333 MHz PSB).
      Wyniki są zaskakujące. Zwykle przejście na inny proces produkcyjny skutkuje wzrostem wydajności od 5 do 15%. Tym razem testy mierzące wydajność nowego Core 2 podczas kodowania wideo wykazują ponad 100-procentowy przyrost mocy. Z nowych układów powinni być też zadowoleni gracze. Podczas korzystania z gier zauważono przyrost wydajności od 10 (Doom3) do 30 procent (Half-Life 2).
      Znaczne zwiększenie wydajności nie przeszkodziło Intelowi w zmniejszeniu poboru mocy procesora. TDP układu wynosi około 59 W, podczas gdy 65-nanometrowe układy gdy są maksymalnie obciążone pobierają 83 waty.
      W nowych procesorach zastosowano nowy zestaw instrukcji SSE4 oraz technologie Super Shuffle Engine i Radix 16. Pierwsza z nich przyspiesza wykonywanie instrukcji SSE i potrafi wykonać 128-bitową operację w jednym cuklu. Z kolei Radix 16 to algorytm dzięki któremu można w jednym cyklu wykonać cztery operacje na czterech bitach dzielonej liczby.

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Intel znacząco obniżył ceny swoich procesorów. Czterordzeniowe kości staniały o 47-50 procent, co czyni ostatnią obniżkę rekordową w ciągu ostatnich lat.
      Układy Core 2 Quad Q6600 (2,40 GHz, 8MB L2, PSB 1066 MHz) i Xeon 3220 (2,40 GHz, 8MB L2, PSB 1066 MHz) kosztują 266 dolarów. Oczywiście przy hurtowym zakupie 1000 sztuk. Na tyle samo wyceniono procesor Core 2 Duo E6850 (3,0 GHz, 8MB L2, 1333 MHz PSB), a układ E6600 (2,40 GHz, 8MB L2, 1066 MHz PSB) kosztuje 244 dolary.
      Staniały również procesory Xeon 3210 oraz Core 2 Duo E6400 i E6420.
      Mimo że obniżki objęły też procesory dwurdzeniowe, to wyraźnie widać, że Intel chciał zainteresować klientów układami czterordzeniowymi. Ich cena stała się bowiem bardzo atrakcyjna i można przypuszczać, że znajdą one coraz więcej nabywców.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W ofercie ASUS-a znalazła się płyta główna P5K3 Premium z intelowskim chipsetem P35 Express. Od innych podobnych urządzeń różni się ona tym, że producent sprzedaje ją wraz z zintegrowanymi dwoma gigabajtami pamięci DDR3 taktowanymi 1333-megahercowym zegarem. Timingi układów pamięci wynoszą od CL7 do CL10, a ASUS nazywa takie rozwiazanie Turbo D3 Onboard Memory.
      Dwukanałowe kości skonfigurowano tak, by optymalnie wykorzystać możliwości całego systemu. ASUS zastosował architekturę, którą nazwał T-Tree. Daje ona kontrolerowi pamięci bezpośredni dostęp do każdej części układu pamięci. ASUS twierdzi, że takie rozwiązania pozwala na 50-procentową redukcję opóźnień w porównaniu z tradycyjnymi architekturami, które dają kontrolerowi dostęp do układu jako całości. Poza wspomnianymi układami na płycie nie ma miejsca na zamontowanie innych kości pamięci.
      ASUS gwarantuje, że pamięci pracują stabilnie nawet gdy są taktowane z częstotliwością większą niż 1500 MHz. Firma zaleca jednak, by użytkownicy, którzy chcą osiągnąć taką wydajność korzystali z procesora, który współpracuje co najmniej z 1333-megahercową magistralą systemową.
      Płyta P5K3 Premium obsługuje m.in. procesory z rodziny Penryn. Producent zastosował w niej dwa złącza PCI Express x16 i technologię CrossFire, dwa PCI Express x1 oraz 3 sloty PCI. Kontroler JMicron JBM363, który odpowiada za cztery porty ATA133 i dwa e.SATA. Ponadto mostek południowy ICH9R obsługuje jeszcze sześć SATA II.
      Użytkownicy płyty będą mogli skorzystać też z ośmiokanałowego dźwięku HD i DUAL Gigabit LAN. Obie kości wchodzące w skład chipsetu, układy pamięci oraz regulator napięcia chłodzone są wbudowanym ciepłowodem.
      P5K3 trafi na rynek w ciągu kilku najbliższych tygodni. ASUS nie ujawnił ceny płyty.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...