Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
macintosh

Mabion będzie walczył z nowotworami.

Recommended Posts

Mabion SA – czołowa polska firma biotechnologiczna, wybuduje Kompleks Naukowo-Przemysłowy Biotechnologii Medycznej, w którym będzie produkować leki pomagające w walce z nowotworami. Będzie to pierwszy zakład w Polsce produkujący tego typu leki. Budynek kompleksu powstanie na granicy Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego (z oficjalnym, administracyjnym adresem przy ul. Langiewicza w Konstantynowie Łódzkim).

Mabion będzie produkować m.in. preparaty najnowszej generacji służące do leczenia nowotworów krwi oraz do terapii raka piersi. Skład leków jest obecnie opracowywany w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy przy ul. Fabrycznej w Łodzi. Fiolka leków o identycznym działaniu, ale produkowanych przez inne firmy, kosztuje średnio 1,5 tys. euro za sztukę.

Sławomir Jaros, kierownik łódzkiego centrum i członek zarządu Mabion SA informuje, ze wybierane są w chwili obecnej oferty na wykonanie obiektu. Prace mają rozpocząć się wczesną wiosną. Do połowy 2013 r. powinien powstać budynek w stanie surowym, a w drugiej części ruszymy z montażem instalacji i wykańczaniem.

Fabryka zostanie uruchomiona w 2014 roku. Koszt budowy i wyposażenia kompleksu, to około 38 mln zł. Na parterze znajdzie się główna linia wytwórcza, laboratoria kontroli jakości i część biurowa, a na piętrze, poza biurami, laboratoria badawczo-rozwojowe. W fabryce znajdzie prace co najmniej 30 osób.

Magdalena Matusiak, specjalista ds. badań klinicznych w Mabion SA mówi, że wyprodukowane w nowym zakładzie leki trafią w pierwszej kolejności do krajów Ameryki Południowej, np. do Argentyny, Kolumbii, Wenezueli i Peru. Jak również do Azji i Afryki. W 2014 r. Mabion złoży także wniosek o rejestrację leków w państwach Unii Europejskiej.

 

Źródło: http://590x.pl/2013/mabion-bedzie-walczyl-nowotworami/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...