Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Android martwi Chińczyków

Recommended Posts

Należąca do Ministerstwa Technologii Przemysłu i Informacji Chińska Akademia Badań Telekomunikacyjnych opublikowała dokument, w którym czytamy, że miejscowy przemysł urządzeń przenośnych jest coraz bardziej uzależniony od platformy Android. Chińczycy chcą zmniejszyć to uzależnienie i zwiększyć zainteresowanie Windows Phone, Tizenem i Firefox OS.

Jak czytamy w urzędowym dokumencie, przedstawiciele przemysłu sądzą, że platforma Android będzie stopniowo traciła udziały. Obecnie należy doń ponad 80% rynku urządzeń przenośnych, co martwi władze w Pekinie.

Tacy producenci jak ZTE i TCL już rozpoczęli współpracę z Mozillą i zapowiadają rozpoczęcie sprzedaży urządzeń z Firefox OS. Mają one trafić do Ameryki Południowej i Środkowej oraz do Europy Wschodniej. Inny producent, Huawei, współpracuje z Mozillą i Tizenem.

Uzależnienie od Androida jest powodem zmartwień nie tylko chińskich firm. To problem także dla takich gigantów jak Samsung czy HTC. Samsung już podjął działania w kierunku dywersyfikacji swojej oferty - kupił MeeGo, bierze udział w pracach nad Tizenem. Jednak o ile Koreańczycy mogą sobie pozwolić na tego typu inwestycje, to mniejsi producenci nie mają wystarczających środków na własne prace rozwojowe. Dlatego też muszą wybierać pomiędzy już istniejącymi rozwiązaniami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale będzie heca jak samsung wypuści telefon z MeeGo i zdobędzie większą popularność od windows phone :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...