Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Recommended Posts

Tajwańska firm PQI postanowiła na swój sposób uczcić rozpoczęty właśnie chiński Rok Świni. Przedsiębiorstwo przygotowało Limited Fortune Pig Edition Card Drive U510, czyli limitowaną serię kart pamięci związanych z nowym rokiem.

Wykorzystane kolory – czerwony i złoty – są dla Chińczyków symbolem zadowolenia, szczęścia, szczerości i bogactwa.

Karty występują w dwóch wersjach, 1- i 2-gigabajtowej. Ich grubość wynosi, podobnie jak innych urządzeń z limitowanych serii, zaledwie 3 milimetry. Wyposażono je w zgodny z USB 2.0 interfejs Intelligent Stick.

O wyjątkowości kart świadczy fakt, że będzie ich naprawdę niewiele. PQI wyprodukuje tylko 1000 sztuk kart o pojemności 1 GB i zaledwie 500 o pojemności 2 gigabajtów.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Dyski SSD Intela zdobyły największe uznanie firmy analitycznej DRAMeXchange Technology. Jej specjaliści sprawdzili szeroką gamę dostępnych na rynku produktów. Podczas badań zauważono olbrzymie "nierówności" wśród SSD. Kolosalne różnice, wpływające na ocenę całego urządzenia, były obserwowane w jakości kontrolerów, pamięci flash i wbudowanego oprogramowania (firmware'u).
   Już wcześniej specjaliści, jak na przykład Tom Coughlin z firmy konsultingowej Coughlin Associates, zauważając różnice w jakości SSD zalecali swoim klientom, by raczej kupowali urządzenia dużych, znanych firm. Badania DRAMeXchange potwierdzają, że było to słuszne zalecenie.
   Wykazały one, że najlepsze kontrolery produkują Intel i Samsung, jeśli zaś chodzi o firmy projektujące układy scalone, to zaufać można amerykańskiej SandForce, południowokoreańskiej Indilinx oraz tajwańskiej JMicron Technology.
   DRAMeXchange przetestowało 40 różnych SSD, skupiając się głównie na modelach korzystających z tańszych układów MLC (multi-level cell) NAND. Technologia MLC oferuje wyższą gęstość zapisu i pozwala na produkcję tańszych układów. Z kolei zalety SLC to większa wytrzymałość układów. większy zakres temperatur, w których mogą pracować, niższy pobór mocy oraz szybszy odczyt i kasowanie danych.
   Badane SSD podzielono na dwie grupy. W pierwszej znalazły się urządzenia o pojemności od 100 do 160 gigabajtów. Ten ranking wyglądał następująco:
   1. Intel X25-M SSDSA2M160G2GC (160 GB)
   2. OCZ Vertex PRO (120GB)
   3. A-Data SSD S599 (100 GB)
   4. G.SKILL Phoenix (100 GB)
   5. MX-Technology MXSSD2MDS (100 GB)
   6. Micron REALSSD C300 (128 GB)
   7. Starex (128 GB)
   8. Apogee Mars FlashSSD (128 GB)
   9. Corsair CMFSSD-128GD1 X128 (128 GB)
   10. Super SSpeed SSD (128 GB)
   Do drugiej kategorii zaliczono urządzenia o pojemności od 60 do 80 GB, jednak szczególnie skupiono się na urządzeniach 64-gigabajtowych, gdyż ich cena najbardziej odpowiada klientom.
   1. Intel X25-M SSDSAM080G2GC (80 GB)
   2. OCZ Agility EX (60 GB)
   3. KingFast KF251MCI (64 GB)
   4. A-Data SSD S592 (64 GB)
   5. Starex (64 GB)
   6. Gingle V3 (64 GB)
   7. PQI SSD S528 (64 GB)
   8. Corsair CMFSSD-64GBG2D P64 (64 GB)
   9. RiData X-series NSSD-X25-64-C07M-PN (64 GB)
   10. RunCore RCP-IV-S2564-C (64 GB).
  • By KopalniaWiedzy.pl
   W ofercie Verbatima znalazły się trzy nowe karty pamięci. Dwie z nich to przedstawiciele formatu SDHC, a jedna microSD.
   Klienci będą mogli wybrać pomiędzy nośnikami SDHC o pojemności 4 i 8 gigabajtów.
   Obie karty należą do klasy 6, co oznacza, że prędkość zapisu wynosi w ich wypadku 6 megabajtów na sekundę. Pozwalają więc na rejestrowanie w czasie rzeczywistym obrazu z kamery cyfrowej. Karta SDHC o pojemności 4 gigabajtów jest już dostępna w sklepach i kosztuje 59,99 euro, a urządzenie 8-gigabajtowe trafi do sprzedaży przed końcem bieżącego miesiąca. Jego sugerowana cena detaliczna to 99,99 euro.
   Z kolei proponowana przez Verbatim karta microSD zdolna pomieścić 2 gigabajty danych, zapisuje informacje z prędkością 2 megabajtów na sekundę, a odczytuje je z prędkością 4 MB/s. Karta jest już dostępna w sklepach i kosztuje 30,99 euro.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Jack Gold, analityk firmy J Gold Associates uważa, że w 2009 roku ceny dysków SSD (solid-state drive) spadą do poziomu akceptowalnego dla biznesu, a w 2011 będzie do nich należało 15% rynku dyków dla notebooków.
   Urządzenia SSD w przeciwieństwie do obecnie stosowanych HDD (hard disk drive) nie wykorzystują obracających się talerzy, ale pamięci flash. Dzięki rezygnacji z ruchomych części dyski pracują ciszej, są bardziej niezawodne i bardziej odporne na uszkodzenia. Charakteryzują się przy tym wyższą wydajnością i mniejszym wydzielaniem ciepła.
   Zdaniem Golda, spadek cen SSD spowoduje, że kolejne firmy będą zainteresowane ich produkcją.
   Obecnie dyskami SSD zajmuje się niewiele firm. Są wśród nich SanDisk i Samsung. Obie firmy mają już w swojej ofercie 32-gigabajtowe modele. Samsung wycenił swój dysk na 350 funtów. Tymczasem tradycyjny HDD o pojemności 100 GB kosztuje około 65 funtów.
   W trzecim kwartale bieżącego roku na rynek trafią też 64-gigabajtowe SSD SanDiska i Samsunga.
   Rekordzistą pod względem pojemności SSD jest obecnie firma PQI, która zaprezentowała urządzenie SSD Turbo+ o pojemności 256 gigabajtów.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   W ofercie firmy PQI znalazł się najbardziej pojemny jak dotąd dysk SSD. Solid state drive to zdobywające coraz większą popularność dyski twarde, które nie korzystają z żadnych ruchomych elementów, a dane przechowują w kościach flash.
   Dzięki takiemu rozwiązaniu dyski te są energooszczędne, niezawodne i potrafią przechowywać dane znacznie dłużej, niż tradycyjne dyski twarde. Ich największą wadą są jednak bardzo wysokie ceny.
   Najnowsze urządzenie PQI, SSD Turbo+, pozwala na przechowywanie 256 gigabajtów informacji.
   Producent nie zdradza jego ceny, jednak, jak wyliczyli redaktorzy serwisu X-bit laboratories, same układy pamięci potrzebne do jego wyprodukowania kosztowały niemal 2200 dolarów.
   Mimo wysokich cen przedstawiciele PQI uważają, że do SSD już w 2008 roku będzie należało 30% rynku dysków twardych.

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Aby uczcić nadejście Roku Świni, a rozpoczyna się on 18 lutego, chińska poczta wydała serię znaczków z tym zwierzęciem. Są to znaczki zdrapkowo-zapachowe. Po potarciu awersu wydziela się zapach wieprzowiny w sosie słodko-kwaśnym. Po polizaniu rewersu można poczuć smak tego dania. Brytyjska poczta Royal Mail wydrukowała w 2001 podobne znaczki eukaliptusowe.
   Znaczek kosztuje 1,20 yuana, czyli ok. 15 centów. Zaprojektował go Chen Shaohu. Przedstawia 5 prosiaczków bawiących się wokół dorosłej świni.
   Serię znaczków ze znakami chińskiego zodiaku zaczęto wydawać w roku 1980 (Roku Małpy).
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...