Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Biały Dom popiera jailbreaking

Recommended Posts

Na stronie We The People pojawiła się petycja, której autorzy domagają się, by odblokowywanie telefonów komórkowych nie było przestępstwem. Biały Dom oficjalnie zgadza się z treścią petycji.

Witryna We The People to założona przez Biały Dom strona, na której obywatele mogą - co gwarantuje im Pierwsza Poprawka - wnosić petycje i zbierać pod nimi podpisy. Gdy petycja zdobędzie "odpowiednią liczbę podpisów" urzędnicy i specjaliści z Białego Domu przejrzą ją i oficjalnie na nią odpowiedzą.

Petycja dotycząca odblokowywania telefonów komórkowych, czyli zdejmowania przez użytkowników blokad uniemożliwiających im wykorzystanie telefonu w sieci innego innego operatora, zyskała poparcie ponad 114 000 osób.

Biały Dom zgadza się z ponad 114 000 osób, które uważają, że konsumenci powinni mieć prawo do odblokowywania swoich telefonów bez narażania się na ryzyko postawienia im zarzutów kryminalnych bądź zarzutów innego rodzaju. Uważamy, że te same zasady powinny odnosić się do tabletów, które są coraz bardziej podobne do smartfonów. Jeśli klient zapłacił za swoje urządzenie przenośne i nie jest związany umową o świadczeniu usług bądź innymi zobowiązaniami, powinien mieć możliwość wykorzystywania tego urządzenia w innej sieci - czytamy w odpowiedzi administracji prezydenckiej.

Biały Dom obiecał poprzeć odpowiednie zmiany prawne. Urzędnicy z odpowiedniego wydziału Departamentu Handlu mają wraz z urzędnikami Federalnej Komisji Komunikacji rozważyć rozwiązania problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli klient zapłacił za swoje urządzenie przenośne i nie jest związany umową o świadczeniu usług bądź innymi zobowiązaniami,

Ciekawe dlaczego związanie umową na świadczenie usług ma być przypisane do urządzenia... muszę korzystać akurat z tego co od nich wziąłem? Bezsens, szczególnie w przypadku telefonów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Lis major

Dlaczego bezsens? Jeżeli w umowie jest zapis, że usługa związana jest z konkretnym telefonem, to jest z nim związana i tyle. Jeżeli się komuś nie podoba taki zapis, to może wnieść o jego zmianę przed podpisaniem lub zrezygnować z podpisania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak dobrze rozumiem chodzi o simlocki, które w Polsce już chyba nie istnieją.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest pomieszanie pojęć

Jailbreak to obejście "ogólnych" zabezpieczeń telefonu chodzi o to ze wszystko co uruchamia user jest uruchamiane w sandboxie i tak dalej.

Simlock to blokada założona na karty operatora.

 

I teraz obie te czynności są ingerencją w software i najczęściej złamaniem prawa autorskiego (warunków licencji oprogramowania).

Sprzęt jest usera i może z nim robić co zechce ale na soft ma licencjonowany.

 

News ze stycznia

http://www.phonearena.com/news/Unlocking-your-phone-is-now-against-the-law-in-the-U.S._id39136

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to zupełnie inne pytanie...

Dlaczego opisują zdejmowanie simlocka a piszą, ze to jailbreake? Czy ja coś źle rozumiem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...