Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Seagate rezygnuje z HDD 7200 rpm

Recommended Posts

Seagate wycofuje się z rynku 2,5-calowych HDD o prędkości 7200 rpm (obrotów na minutę). Firma tłumaczy, że klienci wolą dyski SSD lub hybrydowe HDD, będące połączeniem dysku SSD i HDD. Firma nadal będzie produkowała dyski 5400 rpm na rynek tańszych notebooków.

Dyski o średnicy 2,5 cala przeznaczone są właśnie do komputerów przenośnych. Tradycyjnie wykorzystuje się dyski o prędkości 5400 rpm, jednak z czasem na rynek notebooków trafiły też opracowane na potrzeby pecetów dyski 7200 rpm. Są one bardziej wydajne od 5400 rpm, ale znacząco odbiegają prędkością pracy od urządzeń SSD. Seagate uważa, że klienci szukający tańszych rozwiązań poprzestaną na HDD 5400 rpm, a ci, którym zależy na wydajności kupują SSD. Stąd też decyzja o rezygnacji do końca bieżącego roku z produkcji HDD 7200 rpm na rynek notebooków.

Amerykańska firma skupi się na produkcji hybrydowych HDD (SSHD), których trzecia generacja trafi do rąk klientów jeszcze w bieżącym roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie było przypadkiem tak, że SSD były szybsze tylko podczas transferu dużych plików (albo dużej ich liczby i małej objętości, nie pamiętam teraz)? Mogę się mylić, ale swego czasu czytałem porównanie obu technologii i SSD wypadały zaskakująco blado. Czyżby się aż tak rozwinęły, czy też Samsung zmyśla powody dla odejścia z rynku niezbyt popularnych urządzeń? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...