Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Cesarskie cięcie zwiększa ryzyko alergii

Recommended Posts

Specjaliści z Henry Ford Health System donoszą, że dzieci urodzone za pomocą cesarskiego cięcia są bardziej narażone na rozwój alergii niż te, które urodziły się w sposób naturalny. Naukowcy odkryli, że gdy dziecko, które przyszło na świat w wyniku cesarskiego cięcia, jest narażone na wysoki poziom powszechnie spotykanych alergenów, to istnieje pięciokrotnie większe ryzyko w porówananiu z dziećmi urodzonymi w sposób naturalny, że przed ukończeniem 2. roku życia zapadnie na alergię.

Christine Cole Johnson, główna autorka badań, uważa, że wzmacnia to hipotezę mówiącą o wpływie drobnoustrojów na zdrowie dzieci. Sądzimy, że wystawienie dziecka na kontakt z bakteriami obecnymi w kanale rodnym, ma wpływ na jego system odpornościowy - stwierdziła pani doktor. Uczona dodaje, że w przewodzie pokarmowym dzieci urodzonych za pomocą cesarskiego cięcia znajduje się taki zestaw mikroorganizmów, który może czynić ich organizmy bardziej podatnymi na wytwarzanie przeciwciała immunoglobuliny E (IgE). A to właśnie obecność IgE jest powiązana z rozwojem alergii i astmy.

Naukowcy doszli do powyższych wniosków po badanich, w których brało udział 1258 dzieci urodzonych w latach 2003-2007. Maluchy badano gdy miały miesiąc, pół roku, rok i dwa lata. Na potrzeby badań pobierano próbki z pępowiny, kału, krwi, krwi matki i ojca, mleka matki, badano kurz w domu, zwierzęta domowe, wystawienie na dym papierosowy, historię alergii i astmy w rodzinie, hisotrię choroby dziecka oraz zażywane przez nie lekarstwa.

Badania finansowały Henry Ford Hospital oraz Narodowy Instytu Alergii i Chorób Zakaźnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
hisotrię choroby dziecka oraz zażywane przez nie lekarstwa.

 

 

Ciekawa informacja, juz wczesniej o tym slyszalam. Podrzucam tylko literowke do poprawy.

 

Pozdrawiam,

 

Iza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...