Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

APT1 to Jednostka 61398?

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Mandiant uważa, że chińska grupa Advanced Persistent Threat (APT1) jest w stanie skutecznie działać od wielu lat, gdyż jest powiązana z armią ChRL. Co więcej, z analiz specjalistów Mandianta wynika, że APT1 może być tożsama z Jednostką 61398 chińskiej armii. Jednostka 61398 mieści się w tym samym miejscu, w którym - jak się wydaje - rozpoczynają się ataki APT1 - czytamy w raporcie.

Siedzibą Jednostki jest prawdopodobnie budynek przy Datong Road w Gaoqiaozhen. Jednostka jest tajna, jednak zachodni specjaliści uważają, że jej zadaniem jest prowadzenie cyberwojny.

Zdaniem Mandianta od 2006 roku APT1, która ma siedzibę w tym samym budynku co Jednostka 61398, przeprowadziła 141 udanych ataków przeciwko firmom należącym do 20 różnych sektorów gospodarki. Aż 87% zaatakowanych przedsiębiorstw ma swoje siedziby w krajach anglojęzycznych i działają one w sektorach uznawanych przez Chiny za strategiczne.

Specjaliści zauważają, że APT1 korzysta z narzędzi, jakich na próżno szukać u innych grup przestępczych, ma bardzo podobne możliwości i dysponuje podobnymi zasobami co Jednostka 61398. Jest też w stanie, po zarażeniu firmowej sieci, całymi latami ją odwiedzać i powoli wykradać interesujące dane.

Chińskie władze konsekwentnie zaprzeczają oskarżeniom o dokonywanie cyberataków. Twierdzą przy tym, że ich infrastruktura również jest atakowana, głównie z USA. Cyberataki są ponadnarodowe i anonimowe. Bardzo trudno jest wyśledzić ich źródło - stwierdził Hong Lei, rzecznik prasowy chińskiego MSZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×