Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Peruwiańska świątynia sprzed 5000 lat

Recommended Posts

Archeolodzy z peruwiańskiego Ministerstwa Kultury odkryli w miejsu archeologicznym El Paraiso świątynię liczącą sobie 4-5 tysięcy lat. W prawym skrzydle głównej piramidy odkopano palenisko związane z większą strukturą, którą zidentyfikowano jako miejsce kultu. Dotychczas budowle o podobnych cechach charakterystycznych znajdowano na wybrzeżu i w górach w północnej części kraju. Nie napotkano ich natomiast w okolicach Limy, gdzie znajduje się El Paraiso.

Odkrycia dokonano po usunięciu stosu piasku i kamieni. Pod nimi odkryto kwadratową strukturę, zorientowaną na północny-zachód. Jej wymiary to 6,82x8,02 metra. Do świątyni prowadzi jedno niewielkie wejście, tak jakby we wnętrzu świątyni mogła przebywać tylko jedna osoba. Wewnątrz na środku znajduje się obniżona podłoga, położona 45 centymetrów poniżej reszty pomieszczenia. W centrum umieszczono ceremonialne palenisko, gdzie składano ofiary. Mury świątyni wybudowano z cegieł wykończonych żółtą gliną. Na niej widać resztki czerwonej farby.

Archeolodzy ocenili, że powstała około 3000 lat przed naszą erą. Zostanie to zweryfikowane za pomocą badań radiowęglowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dlaczego w okresie 3-5 tysięcy na całym świecie budowali piramidy, a potem ludziom przeszło

- zmieniły się globalne trendy w architekturze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobra, to dlaczego w okresie 3-5 tysięcy na całym świecie budowali piramidy?

 

I dlaczego miejsca gdzie je budowano, jak i inne 'święte miejsca' są na jednej linii, które to linie układają się w podejżanie uporządkowaną strukturę :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest właśnie efekt braku ochrony patentowej na architekturę. Peruwiańczyk wrzucił na fejsa sweetfocie na tle nowej chaty, a że w Egipcie mieli sporo płaskiej wolnej przestrzeni i tanią siłę roboczą, to skopiowali, jak teraz chińczycy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...