Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Mleko lepsze od śmietany

Rekomendowane odpowiedzi

Naukowcy z Institute of Aging Research (IFAR) z Hebrew SeniorLife odkryli, że spożywanie produktów mlecznych - szczególnie mleka i jogurtu - jest związane z wyższą gęstością kości bioder, ale już nie kręgosłupa. Z kolei spożywanie śmietany może być powiązane ze spadkiem gęstości kości.

Produkty mleczne dostarczają wielu ważnych składników odżywczych, które są korzystne dla kości. Jednak śmietana i jej produkty, takie jak lody, posiadają mniej tych składników, a więcej tłuszczu i cukru. Podczas badań stwierdziliśmy, że spożywanie 2,5-3 dawek mleka i jogurtu dziennie jest związane z większą gęstością kości. Konieczne są dalsze badania nad rolą sera (który może zawierać duże ilości tłuszczu i sodu). Trzeba też sprawdzić, czy spożywanie mleka ma wpływ na zmniejszenie liczby złamań kości - mówi główny autor badań, Shivani Sahni.

Naukowcy przeprowadzili swoje badania na podstawie kwestionariuszy wypełnionych przez 3212 osób. Zbadano także gęstość ich kości i porównano wyniki osób spożywających przede wszystkim mleko i jogurt z osobami spożywającymi śmietanę. Wybierając niekotłuszczowe mleko i jogurt dostarczamy organizmowi więcej białka, wapnia i witaminy D, a mniej nasyconych kwasów tłuszczowych w porównaniu z dietą, w której znajduje się więcej śmietany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, o jakie dawki chodzi? szklanki? bo z artykulem sie zgadzam - lepiej nie zapychac sobie żył smietaną ;) a dawki są akurat bardzo wazne. Ja na przykład od jakiegos miesiaca regularnie piję mleko ze wzbogaconą dawka wapnia i witamin (Super Mleko) czyli moja dzienna "dawka" mleka moze być chyba mniejsza, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie kumam, czy kwestią różnicy w gęstości kości jest zawartość tłuszczów i cukrów w śmietanie, czy mniejsza zawartość wapnia itd., bo jeśli to drugie, to nie wiem po co były robione badania... Bardziej jest zastanawiające, dlaczego ma to wpływ na kości bioder, a kręgosłupa już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli to drugie, to nie wiem po co były robione badania...

Choćby po to, żeby nie było jak z witaminą E, która przyjmowana w posiłkach chroni palaczy przed rakiem, a przyjmowana jako suplement wyraźnie zwiększa jego ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby po to, żeby nie było jak z witaminą E, która przyjmowana w posiłkach chroni palaczy przed rakiem, a przyjmowana jako suplement wyraźnie zwiększa jego ryzyko.

 

Tak myślałem, że to nie może być takie proste... :)

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o strukturę, grubość kości? Nie rozumiem też tych dawek i czy badania dotyczą mleka jakiego? świeżego, UHT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...