Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Zabezpieczenia HD DVD i Blu-ray złamane

Rekomendowane odpowiedzi

Haker, ukrywający się pod pseudonimem Arnezami, opublikował na łamach forum serwisu Doom9 przeznaczonego dla miłośników cyfrowych technologii wideo - crack służący do odzyskania z odtwarzacza wideo wysokiej rozdzielczości tzw. "processing key".

Klucz ten wykorzystywany jest przy uzyskiwaniu dostępu do każdego krążka Blu-ray oraz HD-DVD. Wcześniej, inny z użytkowników serwisu Doom9, Muslix64, odzyskał z płyt Blu-ray i HD -DVD klucze "volume keys".

Dzięki tym dwóm hakerom można dostać się do każdego krążka chronionego technologią AACS - zabezpieczenia w płytach Blu ray i HD-DVD zostały złamane.

Zaprojektowanie AACS zajęło jego twórcom rok, złamanie zabezpieczeń jedynie kilka tygodni.

Wypowiedź Anezamiego, w której wyjaśnia szczegóły swego odkrycia, dostępna jest na forum Doom9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba_303

Kiedy oni wkońcu się nauczą ze nie ma rzeczy nie do złamania  :;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anonim

Kiedy oni wkońcu się nauczą ze nie ma rzeczy nie do złamania  :;)

 

zapewne nigdy ;) no ale musza prubowac robic coraz to nowsze zabezpieczenia moze kiedys uda im sie zrobic takie  co i nawqet przez rok bedzie nie do zlamania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Gazeta Asahi Shimbun poinformowała, że Mitsubishi Chemicals zaprzestanie produkcji płyt Blu-ray i DVD. Dziennikarze twierdza, że przyczyną podjęcia takiej decyzji jest spadająca zyskowność tego typu przedsięwzięć spowodowana rosnącą konkurencją ze stron firm spoza Japonii.
      Ze zdobytych informacji wynika, że produkcja płyt sprzedawanych pod marką Verbatim zostanie zlecona przedsiębiorstwom z Tajwanu lub Indii. Jedynym japońskim producentem DVD pozostanie firma Taiyo Yuden.
      Płyty DVD osiągnęły szczyt popularności w 2007 roku, kiedy to na całym świecie sprzedano około 6 miliardów sztuk. Od tamtej pory ich sprzedaż spada. Analitycy przewidują, że w roku 2013 liczba sprzedanych płyt zmniejszy się do 3,7 miliarda sztuk.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Najnowsza wersja systemu iOS, oznaczona numerem 5, została złamana jeszcze zanim trafiła na rynek. Dowód na pokonanie jego zabezpieczeń opublikowano dzień po premierze na koncie MuscleNerd na Twitterze. Widzimy tam dwa obrazki, z których wynika, że iPod Touch 4G działa na złamanej wersji iOS5. Pierwszy obrazek pokazuje zainstalowane oprogramowanie Cydia, drugi - dostęp do konta root.
      MuscleNerd bierze udział w pracach grupy iPhone Dev Team, która jest znana z łamania iOS-a.
      Do przełamania najnowszej edycji systemu konieczne było użycie narzędzia Limera1n stworzonego przez GeoHota.
      Poważnym niedociągnięciem jest jednak fakt, że właściciel takiego złamanego systemu będzie musiał po każdym restarcie urządzenia podłączyć je z pecetem, by ponownie korzystać z zalet systemu ze złamanymi zabezpieczeniami.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Panasonic jest pierwszą firmą, która rozpocznie sprzedaż płyty BDXL wielokrotnego zapisu. Dotychczas na rynku obecne były jedynie nośniki tego typu jednokrotnego zapisu. Płyta LM-BE100J trafi do rąk klientów w połowie kwietnia. Trójwarstwowy krążek pomieści do 100 gigabajtów danych. Wyceniono go na 10 000 jenów czyli 119 dolarów.
      BDXL (BD-RE XL) jest zgodna ze standardem RE4 Format Specification, pracuje z prędkością 2X i jest kompatybilna z odtwarzaczem Panasonic BZT900 BDXL.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Sąd w Hadze wydał zakaz importu Playstation 3 do Europy. Zakaz będzie obowiązywał przez co najmniej 10 dni. Jego wydanie to wynik sporu patentowego pomiędzy LG a Sony. LG oskarża Sony o naruszenie patentów wykorzystywanych w technologii Blu-ray. Sąd wstępnie zgodził się z argumentami LG, stąd tymczasowy zakaz. Firma ma teraz 10 dni na wystąpienie z wnioskiem o przedłużenie zakazu. Sony może natomiast starać się o zniesienie zakazu. Mocno uderza on w firmę, która tygodniowo eksportuje na Stary Kontytnent 100 000 konsoli.
      Producenci konsoli starają się, by w magazynach znajdowały się taka liczba urządzeń, która zapewni niezakłóconą sprzedaż przez 2-3 tygodnie. Ewentualne przedłużenie zakazu będzie oznaczało, że PS3 zniknie z europejskich sklepów.
      LG twierdzi, że urządzenie narusza liczne patenty należące do tej firmy. W ubiegłym miesiącu firma złożyła skargę do amerykańskiej komisji handlu zagranicznego i stara się o wydanie zakazu importu PlayStation 3 do USA.
      Jeśli Sony zostanie uznana winną naruszenia praw LG, będzie musiała zapłacić odszkodowanie za każdą sprzedaną konsolę.
      Po wydaniu zakazu europejskie służby celne zatrzymały w składach celnych wszystkie znajdujące się tam konsole.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Grupa crackerów zapowiada, że wkrótce wyda pierwszy produkt, pozwalający na używanie pirackich gier na PlayStation 3. PS3 to jedyna konsola najnowszej generacji, której zabezpieczenia nie zostały jeszcze złamane.
      Grupa PSJailbreak pokaże wkrótce klips USB z oprogramowaniem pozwalającym na zapisywanie na dysku PS3 pirackich gier.
      Dystrybutor klipsów zapewnił, że go testował, klips działa i ukaże się na rynku w ciągu najbliższych dwóch tygodni. "Mamy kontakt z osobą z Malezji, ale nie wiemy kto jest producentem" - powiedział dziennikarzom BBC.
      Na razie jedyne, co zostało ujawnione, to film, na którym osoba używająca PS3 uzyskuje dostęp do "backup menedżera" i zaczyna grać w wybraną grę. Część specjalistów uważa film za fałszywkę. Jednak kolejny dystrybutor klipsu, tym razem z Francji, zapewnia, że konsola została złamana.
      Eksperci ds. bezpieczeństwa zauważają jednak, że korzystanie z opisanego oprogramowania może być ryzykowne. Wyłącza ono bowiem niektóre zabezpieczenia konsoli, takie jak np. blokada uruchomienia niepodpisanego kluczem cyfrowym oprogramowania.
      Sami użytkownicy mają różne odczucia. Część z zadowoleniem przyjęła złamanie konsoli, inni z kolei wskazują, że zwiększy się piractwo, co szkodzi producentom gier.
      Wiadomości o złamaniu PS3 ukazują się nie po raz pierwszy. Już przed kilkoma miesiącami Georg Hotz, znany ze złamania iPhone'a, ogłosił przełamanie zabezpieczeń konsoli. W odpowiedzi PS3 wydało poprawkę, która ma zabezpieczać przed metodą wykorzystaną przez Hotza. Sam cracker nigdy nie opublikował swojego kodu i ogłosił, że zaprzestaje prac nad łamaniem konsoli.
      Eksperci uważają, że podobnie będzie i tym razem. Jeśli PSJailbreak wypuści swój klucz, Sony szybko wyda poprawkę.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...