Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Dotykowe centrum rozrywki

Recommended Posts

Lenovo zaprezentowało 27-calowy IdeaCentre Horizon Table PC. To komputer typu All-in-one wyposażony w ekran dotykowy i system Windows 8. Maszyna może leżeć płasko na stole, a jako że wyświetlacz obsługuje jednocześnie do 10 miejsc, w których go dotykamy, w tej samej chwili z komputera skorzysta kilka osób. Urządzenie wyposażono też we wbudowaną podpórkę, która pozwala na ustawienie go pod różnym kątem.

Horizon Table PC waży około 6 kilogramów i korzysta z wyświetlacza o rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Może być wyposażony w najnowszy procesor Core i7, do 8 gigabajtów pamięci DDR3 oraz 1-terabajtowy dysk twardy. W maszynę wbudowano kamerę 720p HD, dwa porty USB 3.0, port HDMI oraz wyjścia na słuchawki i mikrofon. Lenovo zapowiada, że do komputera, który na rynek trafi latem bieżącego roku, dołączy cztery dżojstiki i elektroniczną kostkę do gry.

W chwili rynkowej premiery urządzenia do sklepów trafią też przygotowane pod jego kątem gry produkcji Electronic Arts i Ubisoftu. Niektóre gry, takie jak Draw Race 2 HT, King of the Opera czy Stagelight zostaną preinstalowane w komputerze. Lenovo uruchomi również dedykowany sklep, Lenovo App Store, w którym początkowo znajdzie się ponad 5000 gier i innych programówrozrywkowych.

Ceny Horizon Table PC będą zaczynały się od 1699 dolarów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o Porcie HTMI pierwszy raz czytam (co innego HDMI), zaś na słuchawki to jest raczej wyjście. Do skasowania po poprawkach

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod postami jest przycisk "zgłoś" - to znacznie lepsza droga zgłaszania błędów :)

Ale tylko od strony forum, bo od strony wiadomości nie ma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadza się, nie zauważyłem go pod wiadomością to tutaj nawet nie szukałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy pomysł, ale jak na nasze warunki trochę wyprzedza zapotrzebowanie na tego typu gadżety, jest to w sumie połączenie smart TV z tabletem. A przecież ani smart TV, ani tablety się jeszcze zbyt mocno w Polsce nie przyjęły. Ale cóż, taka dola firmy specjalizującej się w innowacji. Tak czy inaczej do Polskich warunków chyba bardziej pasuje ich zwykły tablet - ma zresztą całkiem ciekawe możliwości

Edited by wilk
usunięto link reklamowy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu podejrzewam żę "smart tv" może u nas zwyczajnie nie zdążyć się przyjąć na dużą skalę, generalnie liczba oglądających TV spada (stąd pomysł TVPolitycznej żeby obłożyć haraczem zwanym abonamentem RTV wszystkie gospodarstwa domowe, nawet te w których ani TV ani radia nigdy nie było a co za tym idzie nie będzie), a bez niej zostanie mocno okrojony komputer. Generalnie "smart" to już chyba łabędzie śpiew telewizorów, ich rynek się kurczy i raczej nic nie odwróci tego trendu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...