Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

McKinnon nie zostanie oskarżony

Recommended Posts

Gary McKinnon może w końcu odetchnąć. Brytyjscy prokuratorzy poinformowali, że nie wniosą przeciwko niemu oskarżenia. Niedawno donosiliśmy, że brytyjska sekretarz spraw wewnętrznych zdecydowała, iż McKinnon nie zostanie wydany Stanom Zjednoczonym. Wówczas jednak pojawiła się informacja, że może zostać oskarżony w Wielkiej Brytanii. Teraz prokuratorzy stwierdzili, że nie wniosą oskarżenia, gdyż szanse na skazanie hakera są niewielkie. Dodali, że trudno byłoby przetransportować dowody z USA do Wielkiej Brytanii.

Przypomnijmy, że USA oskarżyły McKinnona o to, że w latach 2001-2002 dokonał włamań do komputerów NASA, Pentagonu oraz amerykańskiej Armii, Marynarki Wojennej i Sił Powietrznych. Miał m.in. ukraść poufne informacje i wykasować dane. Zdaniem prokuratorów, McKinnon spowodował straty w wysokości 700 000 USD.

Po kolejnych przegranych przez McKinnona procesach, brytyjski Sąd Najwyższy zdecydował, że mężczyzna może zostać poddany ekstradycji. Ostatecznie nie zgodziła się na nią sekretarz spraw wewnętrznych. Teraz McKinnon wie, że nie czeka go też proces w jego własnym kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...