Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Burgery z misją

Recommended Posts

Znudzeni standardowym obiadowym menu francuscy graficy Thomas i Quentin zaprojektowali serię pięknych hamburgerów (tak, hamburgery naprawdę mogą być piękne). Nawiązują one do różnych idei popkultury, a także ilustrują najpopularniejsze doniesienia medialne.

Byliśmy tak znudzeni przypadkowymi daniami lunchowymi, że zaczęliśmy razem gotować. Czynność ta szybko nabrała cech rytuału. Projekt Fat & Furious Burger reprezentują m.in. burger końca świata (to oczywiste odniesienie do "przepowiedni" Majów), burger Święta Dziękczynienia czy kanapka Władcy Pierścieni.

Wyjątkowo upiornie prezentuje się bułka à la Drakula, która spoczywa na lichtarzu. Wystają z niej kukurydziane zęby. Na pewno nie padnie ofiarą wampira, bo wokół porozrzucano główki czosnku.

Burger upamiętniający spacer Neila Armstronga po Księżycu lewituje wśród gwiazd z sezamu. Regolit satelity zmienił się zaś w posypkę z wiórków kokosowych.

Francuskie hamburgery, których nie powstydziłaby się restauracja z gwiazdką Michelina, dokumentują czasem historię kina - James Bond (grany przez Seana Connery'ego) zastaje w łóżku nie kobietę, lecz kanapkę, poza tym z okazji 50-lecia serii o agencie Jej Królewskiej Mości zainaugurowano bułkę powlekaną płatkami złotej folii. Pojawiają się też nawiązania do zabawek kojarzonych z daną kulturą, np. matrioszek. Bywa, że w tle lub na pierwszym planie przewijają się symbole religijne i filozoficzne (np. taijitu).

Wszystkie hamburgery opatrzono podpisami-hasłami. Chętni mogą spróbować odtworzyć przepis, bo Thomas i Quentin zawsze wymieniają składniki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...