Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Zapłacimy więcej za e-booki?

Rekomendowane odpowiedzi

Komisja Europejska dała Luksemburgowi 30 dni na podniesienie podatku VAT na usługi elektroniczne z obecnych 3 do 15 procent. Z niskiego VAT-u w Luksemburgu korzystają m.in. Amazon, Skype i Netflix, które zarejestrowały w tym kraju swoje oddziały. Dzięki temu mogą sprzedawać swoje usługi i towary taniej, niż wówczas, gdyby były zarejestrowane w krajach o wyższej stawce VAT.

Nie podoba się to eurourzędnikom, którzy postawili Luksemburgowi ultimatum. Dzięki niższemu podatkowi VAT Luksemburg przyciągnął wielu inwestorów. W podobnej sytuacji znajduje się Francja, w której obowiązuje 7-procentowy VAT na usługi elektroniczne.

Komisja Europejska twierdzi, że działania Francji i Luksemburga są niezgodne z prawem Unii oraz że stanowią nieuczciwą konkurencję wobec lokalnych wydawców książek papierowych, którzy np. w Wielkiej Brytanii płacą 20% VAT. Tymczasem Amazon, sprzedając Brytyjczykom książki elektroniczne, płaci 3% VAT Luksemburgowi.

Francja i Luksemburg będą broniły się mówiąc, że unijne przepisy o stawce VAT pozwalają wydawcom tradycyjnych książek stosować preferencyjną stawkę obowiązującą w danym kraju, podaczas gdy książki elektroniczne zostały obłożone wyższą obowiązującą w danym kraju stawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam, kiedy mędrcy z KE uznają, że Niemcy nieuczciwie konkurują z Polską dobrze rozwiniętym systemem autostrad i każą im je zaorać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny absurd UE.

PS. Chyba lepsze byłoby danie ultimatum pozostałym krajom: "30 dni na zmniejszenie stawki VAT na usługi elektroniczne do 3%".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekam, kiedy mędrcy z KE uznają, że Niemcy nieuczciwie konkurują z Polską dobrze rozwiniętym systemem autostrad i każą im je zaorać.

Ciekawe, czy każą Polakom wykopać cały wyngiel ze Śląska i zakopać pod ziemią np. w Hiszpanii. To by dopiero było ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ktoś wspomniał o autostradach - KE powinna nam nakazać eksport firmy kapsz (czy jak jej tam) ze szlabanikami do Niemiec - niech ruinują gospodarkę po równo wszystkim w okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały może dużo dobrego zrobić, wprowadzić niskie podatki, dzięki którym, nie tylko własni obywatele będą bogatsi, ale inni też będą mieli lepiej bo taniej, wpływać na konkurencyjność.

Dużemu się to może nie spodobać, że ktoś mu przejmuje zyski.

 

Ale na razie widzę protest przeciw prawu natury, które mówi że: duży może więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam, kiedy mędrcy z KE uznają, że Niemcy nieuczciwie konkurują z Polską dobrze rozwiniętym systemem autostrad i każą im je zaorać.

:D

 

A tak swoją drogą Amazon nieźle kosi europejczyków za e-boki, bez względu na stawki VAT w Luxemburgu

Przykład z życia wzięty ten sam e-book dla obywatela USA kosztuje 14,99$ a dla odbiorcy zarejestrowanego w EU 19,54$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

A tak swoją drogą Amazon nieźle kosi europejczyków za e-boki, bez względu na stawki VAT w Luxemburgu

Przykład z życia wzięty ten sam e-book dla obywatela USA kosztuje 14,99$ a dla odbiorcy zarejestrowanego w EU 19,54$.

 

Tak? A ja zawsze widziałem te same ceny, i to niskie... Ale inna sprawa, że jestem zarejestrowany w USA. Co ciekawe, obsługa techniczna brytyjskiego Amazona powiedziała mi, że mi nie pomoże znaleźć jakiegoś tam ustawienia, bo to nie ich działka i odesłali mnie z amazon.co.uk na amazon.com :D

 

Niech żyje Socjalistyczny Związek Republik Europejskich! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WhizzKid - możesz być zarejestrowany gdzie chcesz, zapewne jednak płacisz kartą kredytową, która jest zarejestrowana na adres twojego zamieszkania. Na początku (pierwsza połowa 2010) też miałem takie samie ceny potem zaczęły stopniowo rosnąć.

Najłatwiej porównać kiedy się łączysz przez proxy zlokalizowane w USA i przez proxy na terenu EU albo bez - całkiem inne ceny.

Faktycznie parę razy się zdziwiłem na plus - ceny były takie same (ostatnio nawet jedna była niższa - Cold Days - Jim Butcher). Zazwyczaj jednak jest drożej(25-40%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie parę razy się zdziwiłem na plus - ceny były takie same (ostatnio nawet jedna była niższa - Cold Days - Jim Butcher). Zazwyczaj jednak jest drożej(25-40%)

 

O, widzę, że kolega ma wyśmienity gust. Ale serię uwielbiam tak bardzo, że zamawiamy z kuzynem papierowe i sobie je sam ebookizuję, bo moje wersje są dokładniejsze od sklepowych (bardzo mnie błędy rozpraszają). Zresztą to chyba jedyna seria fantasy, której ebooki się pojawiają jeszcze PRZED jej premierą - dwa lata temu ktoś ukradł kopię i zeskanował na dwie doby przed datą dystrybucji :P

 

Ale ogólnie masz rację, trochę dyskryminują Ełropę w Amazonie (a Polskę to już w ogóle - nie mogłem zamówić Kindle'a do ojczyzny!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...