Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Nie będzie SP2 dla Windows 7?

Recommended Posts

Serwis The Register donosi, że Microsoft prawdopodobnie nie przygotuje drugiego Service Packa dla Windows 7. Dziennikarze, powołujący się na źródła bliskie zespołowi odpowiedzialnemu za Service Packi mówią, że skoro SP2 dla Windows 7 nie ukazał się przed premierą Windows 8, to już prawdopodobnie nie zostanie przygotowany. Dotychczas Microsoft udostępniał SP2 dla najnowszego OS-u przed premierą jego następcy.

Service Packi zawierają wszystkie wcześniej opublikowane poprawki, mogą zawierać też nowe funkcje, aktualizacje i sterowniki. Jego brak odczują przede wszystkim firmy, które dysponują tysiącami komputerów. Administratorzy takich sieci często nie instalują comiesięcznych poprawek, ale czekają właśnie na SP, by za jednym razem zainstalować wszystko, co konieczne. Teraz będą musieli polegać na tradycyjnych poprawkach.

Podstawowe wsparcie techniczne dla Windows 7, w ramach którego przecięty użytkownik otrzymuje poprawki dotyczące bezpieczeństwa i niezwiązane z bezpieczeństwem, zakończy się w styczniu 2015 roku. Dodatkowe wsparcie techniczne, czyli bezpłatne poprawki dotyczące bezpieczeństwa, zakończy się w styczniu 2020 roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Związku nie ma, ale ponarzekać trzeba. ;) A support i tak do 2020.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...