Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

USPTO unieważnia patent Apple'a

Recommended Posts

Amerykańskie biuro patentowe (USPTO) unieważniło jeden z patentów, dzięki któremu Apple uzyskał wyrok nakazujący Samsungowi wypłatę ponad miliarda dolarów odszkodowania. Patent opisuje sposób manipulowania obiektami na ekranie dotykowym. Polega on na tym, że po zwolnieniu palca, którym przesunęliśmy obiekt poza krawędź ekranu, dokument automatycznie powróci na swoje pierwotne miejsce. Wygląda to tak, jakby przesuwany dokument był przyczepiony do gumowej liny.

Wniosek o ponowne sprawdzenie spornego patentu został złozony pod koniec maja bieżącego roku.
Florian Mueller, znany specjalista z zakresu prawa patentowego mówi, że USPTO podjęło właściwą decyzję. Nie dziwi mnie, że patent ten budzi wątpliwości. Pisząc o procesie w Monachium zauważyłem, że opisywana w nim technika to świetna rzecz z punktu widzenia psychologii użytkownika interfejsu, ale od strony technologicznej nie jest niczym niezwykłym. Opracowanie tej techniki nie wymaga żadnej zaawansowanej wiedzy. To po prostu rysowanie prostokątów.

Samsung już poinformował sędzię Lucy Koh, która wydała wspomniany wcześniej wyrok, o unieważnieniu patentu. Jeśli Apple nie odwoła się skutecznie od decyzji USPTO koreańska firma będzie miała okazję, by zwrócić się do sądu o ponowne rozpatrzenie sprawy. Niewykluczone, że spróbuje podważyć inne patenty, za naruszenie których została skazana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brawo! Teraz pora na pozostałe patenty na prostokąt i nietechniczne, oczywiste sprawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...