Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Lenovo światowym liderem - już lub za chwilę

Recommended Posts

Wstępne dane firmy analitycznej Gartner sugerują, że Lenovo sprzedało więcej pecetów niż HP i stało się największym na świecie producentem tego typu komputerów. W trzecim kwartale bieżącego roku chińska firma sprzedała 13,8 miliona maszyn, a HP - 13,55 miliona. Zdaniem Gartnera w osiągnięciu sukcesu pomogła Lenovo agresywna polityka cenowa.

Innego zdania są analitycy IDC, którzy uważają, że HP utrzymało pozycję lidera. Twierdzą oni, że do amerykańskiej firmy należy 15,9% rynku, gdyż sprzedała ona 13,9 miliona komputerów, a do Lenovo 15,7% (13,8 miliona komputerów).

Obie firmy analityczne są jednak zgodne co do tego, że Lenovo jest w ostatnim czasie jednym z najlepiej radzących sobie producentów pecetów. Z danych Gartnera wynika, że Lenovo to jedyna firma, która w III kwartale zwięĸszyła swoją sprzedaż w USA. Niezależnie od obecnej pozycji w rankingach, już wkrótce Lenovo będzie prawdopodobnie niekwestionowanym liderem wszelkich podobnych zestawień.

IDC i Gartner zgadzają się też co do faktu, że w ciągu ostatniego kwartału światowy rynek pecetów zmniejszył się o ponad 8%. Przyczyną gorszej sprzedaży jest kryzys finansowy oraz rosnąca popularność tabletów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...