Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Najlepsze uczelnie świata i ranking ich reputacji

Recommended Posts

Ukazał się drugi spośród znaczących rankingów najlepszych uczelni wyższych świata. Times Higher Education World University Rankings autorstwa Thomson Reuters różni się od QS World University Rankings umiejscowieniem uczelni na poszczególnych pozycjach, jednak ogólne wnioski są podobne. Za czołowe uczelnie uznane zostały te same instytucje.

Zdaniem twórców rankingu z Thomson Reuters najlepszą uczelnią wyższa na świecie jest California Institute of Technology. Drugie miejsce przypadło University of Oxford, a trzecie Uniwersytetowi Stanforda. Na czwartej pozycji znajdziemy Uniwersytet Harvarda, następnie MIT, Princeton University, University of Cambridge, Imperial College London, University of California, Berkeley i na 10. miejscu University of Chicago.

Oba rankingi są też zgodne co do wyjątkowo słabej pozycji polskich uczelni wyższych. W liczącym 400 uczelni zestawieniu Times Higher Education World University Rankings znajdziemy dwie uczelnie z kraju nad Wisłą - Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski. Obie uplasowały się na szarym końcu, na miejscach od 351 do 400,

Ciekawostką może być też ranking reputacji uczelni wyższych, publikowany przez Thomson Reuters. Klasyfikuje on uczelnie nie pod względem liczby studentów, prac naukowych, cytowań itp., ale pod względem opinii, jaką cieszą się w środowisku naukowym.

Z rankingu reputacji wynika, że najlepsze zdanie naukowcy mają o Uniwersytecie Harvarda. Uczelnia ta otrzymała 100 punktów. Dużą estymą cieszą się MIT (87,2 punkty), University of Cambridge (80,7), Uniwersytet Stanforda (72,1), Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley (71,6) oraz University of Oxford (71,2). Kolejny na liście, Princeton University, wyraźnie odstaje od czołówki, gdy zebrał jedynie 37,9 punktów reputacji. Zestawienie obejmuje 50 uczelni. Nie trafiła nań żadna uczelnia z Polski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale niespodzianka, mnie na studiach pierwszych tlukli wiedze sprzed 40lat, a an drugich programy komputerowe nie uzywane od 10lat,pozdrawiam SGGW, najgorszy badziew edukacyjny w wawie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...