Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Arabowie zbudują replikę Tadź Mahal

Recommended Posts

W Dubaju powstanie replika słynnego indyjskiego mauzoleum Tadź Mahal. Ponieważ miasto słynie z projektów realizowanych z epickim rozmachem, np. Wysp Palmowych, nie ograniczono się wyłącznie do kopiowania. Przy 4-krotnie większym od oryginału Tadź Arabia (Taj Arabia) mają też powstać kosztowne rozwinięcia tematu. Na witrynie internetowej znajdują się informacje m.in. o suku czy ogrodach na terasach.

Sercem przedsięwzięcia będzie 300-pokojowy pięciogwiazdkowy hotel, otoczony 7 budynkami o mieszanym przeznaczeniu. Wszystkie staną w Falconcity of Wonders (FCW), dubajskim konglomeracie replik siedmiu cudów świata i innych architektonicznych wyczynów ludzkości. Niby-mauzoleum spotka się tu nie tylko piramidami egipskimi, ale i z wieżą Eiffla, Wielkim Murem Chińskim czy krzywą wieżą z Pizy.

Jak ujawnili deweloperzy, koszt budowy kompleksu ochrzczonego mianem Nowego Miasta Miłości to, bagatela, 1 mld dol. Jeśli wszystko pójdzie z planem, prace zakończą się w 4. kwartale 2014 r. Tadź Arabia jest oczywistym nawiązaniem do miłosnej symboliki Tadź Mahal, stąd pomysł, by znalazły się tam różne obiekty kojarzone z pięknem życia [...] i romansem. A wszystko w stylu architektonicznym dworu Mughal - opowiada Arun Mehra, prezes Link Global Group. Inwestorzy mają nadzieję, że Tadź Arabia stanie się nową światową mekką nowożeńców, przebijając pod względem atrakcyjności choćby Bali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi pachnie kiczem. Ale czego się po nich spodziewać, dorobili się na tym co mają pod ziemią, a nie na tym co mają w głowie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...