Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Apple skopiowało dworcowy zegar

Rekomendowane odpowiedzi

Szwajcarskie Koleje Federalne (SBB) poinformowały, że Apple w swoim najnowszym systemie - iOS 6 - skopiował wygląd dworcowych zegarów. SBB opracowało wzór swojego zegara w 1944 roku. Teraz użytkownicy najnowszego systemu koncernu z Cupertino widzą na swoich urządzeniach identyczny zegar.

Jesteśmy dumni z tego, że nasz wyjątkowy wzór jest wykorzystywany przez globalną firmę. Poinformowaliśmy Apple’a, że jesteśmy właścicielami praw do tego wzoru - mówi Reto Kormann, rzecznik prasowy SBB.

Koleje będą prawdopodobnie domagały się opłat licencyjnych za wykorzystanie ich praw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wielkiego zmysłu plastycznego i pewnie dlatego widzę niewielkie tylko podobieństwo. Wydaje mi się bardzo niebezpieczną praktyką wymuszanie haraczu za wzór użytkowy z przed 60 lat. Tylko czekać na spadkobierców Galileusza z żądaniami tantiem za lornetki lub co gorsza windy, skoki na spadochronie i generalnie ciążenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Ciągać Appla (co twoje to moje, a co moje to nie rusz) ile wlezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko czekać na spadkobierców Galileusza z żądaniami tantiem za lornetki lub co gorsza windy, skoki na spadochronie i generalnie ciążenie.

Lornetka to lornetka - rozwiązanie czy wynalazek można opatentować i wtedy masz tylko X lat ochrony, w zależności od kraju.

 

Wzór przemysłowy to jednak trochę inna sprawa - możesz zaprojektować inny zegar, który będzie równie funkcjonalny, więc egzekwowanie wyłączności na stosowanie takiego wzoru nikogo nie krzywdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby nakazać Apple'owi umieszczanie na swoich produktach logo firm, od których coś sobie "pożyczyli". Wkrótce iPhone byłyby oblepione reklamami jak samochody z Nascar.

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacenty przecież to właśnie robi apple sprzedaje stare wzorce ;)

 

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,11138377,Desing_Apple_wcale_nie_taki_oryginalny__Spojrz_na.html?

 

Myśleli ze z zegarem się uda. Jednocześnie procesując sie z wszystkim o to ze coś jest podobne.

Kto mieczem wojuje...

 

Apple by im już dawno porces wytoczyło.

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że jabłkowcy ostatnio zbierają krechy, ale to mnie zdziwiło - czytam o tym, że ktoś już rozbebeszył nowego ajfona i pokazał obrazki, a pod spodem pierwszy komentarz:

- skąd wiesz, że ktoś ma iPhone'a? Bo ci powiedział.

 

Następny:

- jak powiedzieć użytkownikowi iPhone'a żeby spadał? (po angielsku to to samo co 'żeby się zgubił') Każ mu użyć aplikacji Apple Maps...

 

Już nawet pierwszy wspólnik Jobsa (znaczy się 'Woz') wiesza psy za te ich batalie patentowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...