Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Płacą za zarażanie Androida

Recommended Posts

Badacze z firmy ESET przyglądają się grupie, która na rosyjskich forach rekrutuje hakerów i oferuje im pieniądze w zamian za instalowanie szkodliwego oprogramowania na urządzeniach z Androidem. Głównymi ofiarami ich działań padają Rosjanie, którzy instalują programy zainfekowane złośliwym kodem.

Pierre-Marc Bureau z ESET mówi, że haker dostaje 2-5 dolarów za każde zaatakowane urządzenie. To aż 10-krotnie więcej niż za zainfekowanie urządzenia z systemem Windows. Z tego co wiem, to pierwsza tego typu zaobserwowana zorganizowana grupa, która atakuje urządzenia z Androidem. Niewykluczone jednak, że jest ich więcej - dodaje Bureau.

Specjaliści wpadli na trop przestępców w maju bieżącego roku, gdy trafili na założoną w 2011 roku witrynę oferującą pieniądze za zarażanie Androida. Pracujemy nad zamknięciem tej witryny, jednak na razie ona działa, więc nie będziemy ujawniali jej nazwy. To forum, które powstało tylko i wyłącznie po to, by kupować i sprzedawać dostęp do zarażonych urządzeń z Androidem. Ci goście są dość zaawansowani. Jeśli np. ktoś chce kupić dostęp, tworzone są na jego potrzeby narzędzia do obsługi klienta, za pośrednictwem których przekazywane są potrzebne mu informacje - mówi pracownik ESETa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem nosa chowając starego Siemensa SL45i do szuflady zamiast się go pozbyć. Coś czuję, że jeszcze się przyda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...