Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

iPhone 5 - lżejszy, cieńszy i z 4G

Recommended Posts

Zaprezentowany wczoraj iPhone 5 jest lżejszy, cieńszy i ma większy wyświetlacz od swojego poprzednika. Z większości zmian fani Apple’a powinni być zadowoleni, ale jedna z nich może spowodować, że na firmę z Cupertino posypią się gromy.

Nowy telefon Apple’a korzysta z wyświetlacza o przekątnej 4 cali, jest o 18% cieńszy i o 20% lżejszy od iPhone’a 4S. Urządzenie w całości wykonano ze szkła i aluminium. Jego użytkownicy będą mogli skorzystać też z szybkiego łącza 4G.

Zamówienia na smartfona będzie można składać od jutra. Trzeba będzie tylko zdecydować się na wersję kolorystyczną - z białym lub czarnym aluminium - oraz ilość dostępnej pamięci. Za smartfona z 16 gigabajtami użytkownik zapłaci 199 dolarów, wersja 32-gigabajtowa będzie kosztowała 299 USD, a 64-gigabajtowa została wyceniona na 399 dolarów.

iPhone 5 korzysta z ulepszonego procesora A6, który, jak twierdzi Apple, jest dwukrotnie szybszy od wcześniejszej wersji. Producent ulepszył też dźwięk, znacząco poprawił czas pracy na bateriach i wprowadził ponad 200 nowych w systemie iOS 6.

Najpoważniejszym zastrzeżeniem, jakie można mieć do nowego smartfona jest zmiana rozmiarów gniazda pozwalającego na podłączanie różnych akcesoriów do telefonu. Apple nie zmieniał go od 2003 roku, więc użytkownicy kolejnych wersji smartfonów tej firmy mogli bez problemu podłączyć do nich akcesoria ze starszych modeli. Nowe gniazdo, nazwane Lightning, jest o 80% mniejsze od poprzedniego. Pozwoliło ono na zmniejszenie rozmiarów telefonu, ale jednocześnie uniemożliwi podłączenie do iPhone’a 5 starszych akcesoriów. Apple przygotowało przejściówkę, rozwiązującą ten problem. Nie wiadomo, czy będzie ona dodawana bezpłatnie, czy też trzeba będzie wydać na nią dodatkowe pieniądze.

Lightning już zwrócił na siebie uwagę analityków. Zauważają oni, że zarówno Apple, jak i producenci akcesoriów zarobią na zmianie łącza. Czas zaś pokaże, czy wszyscy fani koncernu wybaczą mu tę niespodziewaną zmianę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za smartfona z 16 gigabajtami użytkownik zapłaci 199 dolarów, wersja 32-gigabajtowa będzie kosztowała 299 USD, a 64-gigabajtowa została wyceniona na 399 dolarów.

 

Brakuje informacji, że takie ceny są po podpisaniu dwuletniej umowy. I jeszcze jednej, że na razie specyfikacja nowego gniazdka nie została ujawniona, więc akcesoria będzie można kupić tylko od jednej słusznej firmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy jakoś specjalnie się Apple'em nie interesowałem, ale mam wrażenie, że ta premiera może zapoczątkować pękanie apple'owskiej bańki. Była chyba inna, niż poprzednie, a i sprzęt nie wywołał takiego entuzjazmu jak drzewiej to bywalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio Apple mocno pracuje na swój własny czarny PR. Głupota ich zachowań zaczyna sięgać dna - choćby przypieprzanie się do nazwy naszych rodzimych delikatesów internetowych a.pl (sorry za "kryptoreklamę", ale bez napisania adresu nie da się przekazać o co temu trollowi patentowemu chodzi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli jednak wprowadzili LTE, ciekawe co na to samsung, który mowił że ich pozwie ża użycie LTE bez odpowiednich patentów i licencji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałeś, że to Apple. Zaczęli od hasła "komputery tanie jak jabłka" - były tak tanie, że rozkwitła branża domowych ośmiobitowców innych niż Apple. Ponieważ ich nazwa kolidowała z nazwą wytwórni Beatlesów, obiecywali im, że pod nazwą Apple nie wejdą do świata muzyki. Potem np. wzięli sobie nazwę iPhone, której używało Cisco i ogólnie brali co im się podobało. A teraz to:

 

http://news.cnet.com...se-on-iphone-5/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...