Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Robot stanie w szranki ze studentami

Rekomendowane odpowiedzi

W Japonii powstaje robot, który ma być zdolny do zdania egzaminu na najlepszą krajową uczelnię wyższą. Naukowcy z Fujitsu i Narodowego Instytutu Informatyki pracują nad urządzeniem, które do roku 2021 będzie w stanie uzyskać dobre oceny w czasie egzaminu na Uniwersytet Tokijski - jedną z czołowych uczelni świata. W najnowszym zestawieniu THE-QS wspomniany Uniwersytet zajmuje 30. miejsce na świecie.

Podczas egzaminów wstępnych kandydaci na studentów muszą wykazać się wiedzą zarówno dotyczącą matematyki, jak i języków obcych. Robot będzie musiał przeanalizować pytania i zamienić je na zrozumiałe dla siebie twierdzenia i równania, które następnie będzie musiał rozwiązać metodami matematycznymi - mówi Hidenao Iwane z Fujitsu Laboratories.

Zanim jednak robot otrzyma do rozwiązania zadania z egzaminu wstępnego będzie musiał wziąć udział w testach dopuszczających do przystąpienia do egzaminu na uczelnię wyższą. Testy takie przechodzą wszyscy japońscy uczniowie, którzy chcą zostać studentami.

Ostatecznym celem uczonych jest stworzenie technologii, która pozwoli każdemu na łatwe używanie zaawansowanych narzędzi do analizy matematycznej - stwierdził Iwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to za problem by odpowiedział na zadane pytania ?. Przecież to żadna sztuka wgrać mu wszystkie encyklopedie świata. To nadal nie będą logiczne odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True, już trudniejszym zadaniem było wygranie Jeopardy!

 

radar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambitnie ale może niech najpierw zda do szkoły średniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem. Wiedza bez inteligencji jest niewiele warta...

 

Otóż to. Ja zrozumiałem, że to przedsięwzięcie będzie wyglądało tak: na salę wejdzie coś w rodzaju ASIMO, przywita się z komisją (to już umie), weźmie kartkę z pytaniami i na nie odpowie. BEZ udziału człowieka. Dopuszczam wgranie mu skanu arkusza egzaminacyjnego za pomocą pena ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzamin testowy na prawo jazdy zdają nawet blondynki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przez kilka miesięcy egzamin teoretyczny pozwala "wykuć" wszystkie odpowiedzi na pamięć. Jest stała pula około 500 pytań, z których losuje się 18. Wiem, bo sam zdawałem.

Za to za kilka miesięcy odsetek zdawalności na części teoretycznej spadnie dramatycznie...

Współczując przyszłym kierowcom

P_.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...