Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Zyskali 3 milisekundy

Recommended Posts

Na wschodzie Azji uruchomiono nowy szybki kabel podmorski. Połączył on Japonię, Hongkong, Malezję, Singapu i Filipiny. Kabel zapewnia transfer rzędu 40 gigabitów na sekundę, a opóźnienia w przesyłaniu danych pomiędzy Tokio a Singapurem zostały zredukowane o 3 milisekundy w porównaniu z innymi kablami.

Tylko pozornie jest to niewiele. Te milisekundy decydują bowiem o przeprowadzeniu olbrzymich transakcji finansowych.

Obecnie znaczna część transakcji przeprowadzanych jest automatycznie przez komputery. Właściciel systemu określa zestaw reguł, a system śledząc na bieżąco wydarzenia na giełdach decyduje o kupnie i sprzedaży.

Jako, że wszyscy korzystają z podobnych systemów i podobnego sprzętu, kluczowa staje się prędkość dotarcia informacji do celu.

Nowy kabel ułożono najkrótszą możliwą trasą, dzięki czemu pakiet pomiędzy Tokio a Singapurem wędruje jedynie 65 milisekund. Kabel usprawni też całą komunikację w regionie, w którym istniejąca infrastruktura ulega częstym uszkodzeniom z powodu trzęsień ziemi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepiej pomyśleć dobrze rok, albo kilka lat, niż zadziałać za szybko! Żadna to różnica, czy 3 godziny, czy 3 ms! I tak na tym świecie bożym już lepiej nie będzie! Światłowód ktoś uszkodzi i po sprawie! Straty wywoła!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...