Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Kobiety kochają bardziej niż drużynę

Recommended Posts

Badanie zamówione przez Pumę wykazało, że choćby nie wiem jak oddani swojej drużynie wydawali się mężczyźni, swoimi partnerkami/żonami przejmują się 5-krotnie silniej. Psycholodzy z Uniwersytetu w Bristolu ustalili to, badając poziom stresu kibiców Newcastle United podczas cięcia zdjęć kobiet i piłkarzy. Mimo że fani twierdzili, że partnerka jest dla nich tak samo ważna jak drużyna, fizjologia tego nie potwierdziła.

W drugiej odsłonie eksperymentu panowie wybierali między nakłuwaniem 2 laleczek wudu. W przypadku ulubionego gracza oznaczało to opuszczenie następnego meczu, a gdyby padło na partnerkę, złożona chorobą przeleżałaby tydzień w łóżku. Okazało się, że gdy w grę wchodziło opuszczenie przez gwiazdę ciężkiego meczu, niektórzy kibice nie mieli skrupułów, by "sprowadzić" złe samopoczucie na swą dziewczynę czy żonę. Czasem zdarzało się, że po pokłuciu laleczki piłkarza fan zaczynał się tłumaczyć (np. zrobiłem to teraz, ale naprawdę bym tak nie postąpił).

Zespół Marcusa Munafò, profesora psychologii biologicznej z Uniwersytetu Bristolskiego, badał właśnie kibiców Newcastle United, bo są oni znani ze swej lojalności i zaangażowania. W studium wzięli udział fani w różnym wieku: od późnego nastoletniego po senioralny. Wszyscy podkreślali, że piłka to miłość na całe życie, a proszeni o porównanie, co jest dla nich ważniejsze, twierdzili, że drużyna znaczy dla nich właściwie tyle samo, co kobieta. Zdradziła ich jednak reakcja skórno-galwaniczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że trochę odkopuję tematy po urlopie, ale w końcu to kopalnia :)

... mężczyźni, swoimi partnerkami/żonami przejmują się 5-krotnie silniej. ...badając poziom stresu kibiców Newcastle United podczas cięcia zdjęć kobiet i piłkarzy. Mimo że fani twierdzili, że partnerka jest dla nich tak samo ważna jak drużyna, fizjologia tego nie potwierdziła.

W drugiej odsłonie eksperymentu panowie wybierali między nakłuwaniem 2 laleczek wudu. ... Zdradziła ich jednak reakcja skórno-galwaniczna.

IMHO naukowcy po raz kolejny wyciągają zbyt daleko idące wnioski.

W/w mężczyźni nie przejmowali się swoimi partnerkami tnąc ich zdjęcia czy nakłuwając laleczkę, ale... reakcją partnerek na wiadomość, że woleli pociąć (i pocięli!) ich zdjęcie. Na "focha" u większości mężczyzn pojawia się "reakcja skórno-galwaniczna" ;)

 

radar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...