Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Nokia chce być jak Apple

Rekomendowane odpowiedzi

Nokia chce zerwać ze swoją tradycją udostępniania telefonów tak szeroko jak to tylko możliwe. Koncern negocjuje obecnie umowy na wyłączność z europejskimi firmami telekomunikacyjnymi. Forbes donosi, że fińska firma chce podążyć śladami Apple’a. Jej telefony będą działały tylko w sieciach wybranych operatorów, a w zamian telekomy wezmą na siebie część kosztów związanych z promocją i sprzedażą smartfonów Nokii.

Podpisanie tego typu umów powinno zachęcić firmy telekomunikacyjne do zwiększenia wysiłków na rzecz promocji urządzeń Nokii z Windows 8. Z drugiej strony pozwoli na zmniejszenie jej kosztów. Oszacowano, że w USA sprzedaż pojedynczego telefonu Nokii z Windows związana jest z wydaniem aż 450 dolarów na marketing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia chce dorównać Apple? Musiałaby cofnąć się 5 lat w rozwoju hardware'u, skupić tyle patentów by móc w celach reklamowych pozywać wszystkich, podnieść cenę i design do granic absurdu. Jest na dobrej drodze z jednym tylko wyjątkiem, jej produkty mają w przeciwieństwie do Apple bardzo niski lans-factor.

 

 

BTW,

świetne zestawienie, nie wiedziałem, że Windows na telefony aż tak kuleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nokia powinna wreszcie puknąć się zdrowo w głowę i wrócić do tego co jej wychodziło najlepiej, do prostych, wytrzymałych telefonów typu 3310, z nowoczesną (pojemną) baterią pewnie była by prawdziwym przebojem rynkowym, i to bez wydawania fortuny na marketing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się uda. Księgowi przecież nie czytają tego co wypisują geeki:

 

http://mobile.slashd...93&cid=40669485

W wielu punktach to takie czepianie się dla samego czepiania.

iphone i android też nie mają bardzo wielu z tych opcji... Co do niektórych to nie jestem pewien czy ma desktopowy Windows (pomijając już te typowo mobilne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dziwne. Bo ja słyszałem, że dobry produkt sprzedaje się sam. Skoro na telefon Nokii trzeba wydać na marketing tyle ile wynosi pewnie w przybliżeniu koszt urządzenia dla końcowego użytkownika (czyli w zasadzie sprzedają po kosztach :P), to chyba dobitnie świadczy to o jakości tych urządzeń :)

 

edit:

Tak mi jeszcze przyszło do głowy.. To może taniej, chociaż pewnie bardziej żenująco by było, jakby zrobili akcję "Kup Nokię za 49$, a damy Ci 200$ do ręki!". Marketing byłby tańszy, a ludzie chętnie poszliby na taki układ, że ktoś zapłaci im za to że wezmą badziewny telefon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wypatrzyłem w telewizorze jakiś program opisujący jeden z wynalazków MS. No i oprócz nastawionych na laików zagrywek, jakież to świetne są możliwości urządzenia, na koniec usłyszałem zdanie, że wkrótce po premierze w sieci było ponad dwa miliardy zapytań na jego temat. To oczywiście świadczy o geniuszu Billa Gatesa (to nie jest moja złośliwość, tylko cyctat z tego programu).

 

No więc tym urządzeniem był sławny odtwarzacz Zune, a w tej chwili owe miliardy zapytań to główne narzędzie promujące na forach telefony Lumia. Żeby było śmieszniej, Zune to był kawał porządnego sprzętu, a jego interfejs uchodzi za najbardziej udany w historii MS.

 

Zawsze kiedy się zastanawiam, jak można było to skopać, przypomina mi się narada kierownictwa nad nowymi dyrektywami dla Robocopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...