Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Dzięki Street View zwiedzimy antarktyczne obiekty historyczne

Recommended Posts

We wrześniu 2010 r. użytkownicy aplikacji Street View Google'a mogli po raz pierwszy odbyć wirtualną podróż po Antarktydzie. Od 17 lipca br. oprócz panoram z pingwinami maskowymi z Halfmoon Island da się również podziwiać antarktyczne obiekty historyczne, np. wnętrze chaty Ernesta Henry'ego Shackletona z 1908 r. czy okolice bazy Roberta Falcona Scotta z 1911 r.

Na oficjalnym blogu Google'a napisano, że dzięki współpracy z dwiema instytucjami - Polarnym Centrum Geoprzestrzennym University of Minnesota i Nowozelandzkim Zarządem Dziedzictwa Antarktycznego - dodano panoramiczne zdjęcia wielu ważnych lokalizacji. Poza wymienionymi na początku, znalazły się wśród nich np. ceremonialne miejsce na biegunie południowym, South Pole Telescope (SPT), radioteleskop zbudowany w stacji Amundsena-Scotta czy kolonia pingwinów Adeli z Przylądka Roydsa na Wyspie Rossa (tego samego, na którym założono bazę Shackletona).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tylko wejście do wnętrza ziemii, jeżeli istnieje i jest widoczne zostanie ocenzurowane (jak zresztą wszystko o czym nie powinniśmy wiedzieć) sprawdz operation high jump peace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...