Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Windows 8 w tyle za Windows 7

Recommended Posts

Microsoft nie powinien liczyć na to, że Windows 8 spotka się z równie entuzjastycznym przyjęciem co Windows 7. Z danych firmy Net Application wynika, że w czerwcu tylko 0,18% urządzeń podłączonych do sieci korzystało z Windows 8. Wśród windowsowych pecetów odsetek ten wynosił 0,20%. To znacznie mniej niż w tym samym momencie rozwoju używało Windows 7. W czerwcu 2009 roku, na cztery miesiące przed oficjalną premierą, Windows 7 był wykorzystywany przez 0,75% komputerów, a dla windowsowych maszyn odsetek ten wynosił 0,80%. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę różne terminy udostępnienia wersji beta - Windows 7 wystartował kilka tygodni wcześniej - to okaże się, że już na starcie Windows 8 jest dwu- lub trzykrotnie mniej popularny od swojego poprzednika.

Obecnie Windows 8 zainstalowany jest na około 2,9 miliona komputerów. W czerwcu 2009 Windows 7 pracował na 9,4 milionach maszyn, a trzeba pamiętać, że pecetów było wówczas o około 350 milionów mniej niż obecnie.

Podane przez Net Applications statystyki są bardzo ważną wskazówką, ponieważ biorą pod uwagę kopie zainstalowane samodzielnie przez użytkownika. Pokazują zatem zainteresowanie samym systemem, a zatem fakt zakupu nowego sprzętu nie miał wpływu na zainstalowany system.

Microsoft prawdopodobnie zdaje sobie sprawę z faktu, że Windows 8 nie podbije rynku tak szybko, jak Windows 7. Koncern od dawna zachęca przedsiębiorstwa do przechodzenia na Windows 7 i nadal to robi. Gigant z Redmond zdaje sobie sprawę z tego, że firmy, które w ostatnich latach wymieniły Windows XP na Windows 7 nie będą w najbliższym czasie dokonywały kolejnej zmiany platformy. Co więcej, jeszcze w ubiegłym miesiącu zachęcano firmy do korzystania z Windows 7. Oczywiście Microsoft podkreśla, że Windows 8 stanowi nową jakość w porównaniu z Windows 7, ale najwyraźniej stara się promować swój nowy system tak, by nie wpłynąć negatywnie na wyniki starszego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wypróbowuje Windows 8 i jest całkiem całkiem, zwłaszcza jak menu start przywrócić :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dostaniemy gratis do windowsa 8 monitory dotykowe to wówczas zyska na popularności ; )

A tak dostajemy niewygody system metro który sprawdza się w smartfonach....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też tak to widzę. Metro bardzo mi się podoba i myślę, że dobrze się sprawdzi. Na ekranach dotykowych.

Natomiast korzystanie z tego za pomocą myszy.... koszmar.

Cały czas sądziłem, że Metro można będzie wyłączyć. Ale wygląda na to, że nie..... ciężka sprawa.

Albo to skrajna głupota MS, albo też celowy krok w kierunku całkowitej zmiany paradygmatu OS-ów (o czym już kiedyś wspominali).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...