Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Elektroniczna Biblia w hotelu

Recommended Posts

Organizacja Gideons International od ponad 100 lat zajmuje się dystrybucją Biblii do 194 krajów świata. Najbardziej znanym aspektem jej działalności jest dostarczanie Pisma Świętego do pokojów hotelowych.

Również i w bieżącym roku Gideons dostarczy dziesiątki milionów kopii Biblii. Jednak goście jednego z hoteli znajdą w nim coś nowego. We wszystkich 148 pokojach Hotel Indigo w brytyjskim Newcastle papierową wersję Pisma zastąpiono jej edycją elektroniczną. Do pokojów dostarczono Kindle Touch z wgraną Biblią. Goście nie muszą jednak ograniczać się do jednego dzieła. Mogą wykorzystać Kindle’a do zakupu dowolnej książki na Amazonie.

Pomysł umieszczenia w hotelu elektronicznej wersji Pisma nie ma nic wspólnego z inicjatywą Gideons. Jej rzecznik prasowy, Ken Sephens, pytany o to przez dziennikarzy stwierdził: „Każdy sposób na dostarczenie ludziom Biblii jest dobry. To fascynująca idea i jestem pewien, że nadejdzie czas, gdy i my zaczniemy dostarczać taką wersję. Jednak obecnie najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest dostarczenie wersji papierowej“.

Wspomniany Hotel Indigo należy do sieci InterContinental. Został wybrany do programu pilotażowego, gdyż ma bogate doświadczenie związane z dostarczaniem swoim gościom literatury. Jego budynek znajduje się w pobliżu siedziby Philosophical Society of Newcastle, jednej z największych niezależnych bibliotek w Wielkiej Brytanii. Jeśli pomysł chwyci, InterContinental umieści Kindle z Biblią również w innych swoich hotelach. Co więcej podczas trwania programu pilotażowego każdy z gości może na koszt hotelu pobrać z Amazona dowolny tekst religijny o wartości nie przekraczającej 8 dolarów.

Jeśli gość kupi inną książkę, obciąży to jego własny rachunek. Musi przy tym pamiętać, że z Kindle’a będzie mógł korzystać tylko podczas pobytu w hotelu. Dodatkowa zawartość urządzenia zostanie skasowana po wymeldowaniu się gościa z pokoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ciekawa sprawa, choc juz poprawnosc polityczna nakazywalaby raczej dostarczanie wielu dziel roznych nurtow religijnych ... generalnie latwo w obecnej sytuacji posadzic ludzi odpowiedzialnych za caly proceder o dyskryminacje religijna, lub faworyzowanie danej religii. Generalnie rzecz ujmujac: nie brzmi to fair. Absolutnie.

 

Z drugiej strony trudno sie temu dziwic, skoro wiekszosc religi umieszcza sie w roli depozytariuszy jedynych, objawionych i nieomawialnych prawd ... gdy umysl spi, emocje harcuja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...