Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Kudzu w terapii alkoholizmu

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciąg z kudzu, inaczej ołownika łatkowatego, ogranicza spożycie alkoholu i może pomóc w walce z uzależnieniem.

Nasze studium to kolejny dowód, że składniki występujące w korzeniach ołownika mogą ograniczać konsumpcję alkoholu, nie wywołując skutków ubocznych - ujawnia dr David Penetar z McLean Hospital.

Amerykanie skupili się na jednej z substancji czynnych kudzu - izoflawonie puerarynie. Wybrali właśnie ją, ponieważ podczas wcześniejszych badań na ludziach wykazano, że jest bezpieczna i skuteczna.

W studium Penetara wzięło udział 10 osób (kobiet i mężczyzn) w wieku dwudziestu kilku lat, które regularnie piły alkohol. Laboratorium McLean Hospital przerobiono na apartament, wyposażony w telewizor, odtwarzacz DVD oraz lodówkę z ulubionymi piwami ochotników. Zadbano też o spory wybór napojów alkoholowych.

Podczas wstępnej 1,5-godzinnej sesji pozwolono badanym wypić do 6 piw. Później poszczególnym osobom dawano puerarynę albo placebo i polecano, by specyfik przyjmować codziennie przez tydzień. Po tygodniu znów urządzano 90-min poczęstunek. Na trzeciej sesji sprawdzano, czy dwudziestokilkulatkowie wrócili do początkowego natężenia spożycia alkoholu. W kolejnym etapie eksperymentu wolontariusze dostawali preparat, którego nie zażywali za pierwszym razem (instrukcja dawkowania była jednak taka sama jak wtedy). Potem przychodziła kolej na 4. i 5. sesję picia.

Okazało się, że osoby zażywające puerarynę piły znacząco mniej piw - średnia spadła z 3,5 do 2,4. Podczas symulacji odnotowaliśmy nie tylko spadek ilości wypijanego alkoholu, ale i tempa spożycia, co oznacza, że badani pili wolniej i opróżniali butelkę czy puszkę za pomocą większej liczby łyków. Nie sugerujemy, że pueraryna całkowicie zahamuje picie alkoholu, może za to ograniczyć przyjmowaną pojemność oraz łapczywość.

Kudzu to pnącze występujące naturalnie w Azji Południowo-Wschodniej i na wyspach Oceanii, lecz zawleczone w wiele miejsc, np. do Stanów Zjednoczonych, gdzie stało się wyjątkowo uporczywym chwastem. Walka z tą rośliną inwazyjną trwa, a wykorzystanie w celach terapeutycznych wydaje się skuteczniejszą metodą przetrzebiania niż proponowane przez niektórych gotowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, próbowałem gumy z Kudzu podczas walki z paleniem. Z mizernym skutkiem. Ale swoją drogą ciekawe czy w USA jest tyle alkoholików chętnych do leczenia by wygrać z inwazją Kudzu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma z kudzu nic nie da, trzeba spożywać przynajmniej 1000mg dziennie extractu żeby otrzymać rezultaty.
Zapraszam na strone reklama

Edytowane przez wilk
reklama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...