Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Infekcje odpowiadają za znaczną liczbę nowotworów

Rekomendowane odpowiedzi

Z pisma Lancet Oncology dowiadujemy się, że około 2 milionów przypadków nowotworów jest spowodowanych infekcjami. Naukowcy z Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem przyjrzeli się 27 typom nowotworów w 184 krajach świata. Z uzyskanych przez nich danych wynika, że za 16% nowotworów odpowiadają infekcje wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), Helicobacter pylori oraz wirusami żółtaczki typu B i C. Wszystkim tym zakażeniom można zapobiegać lub je leczyć, a na największe niebezpieczeństwo narażeni są mieszkańcy krajów rozwijających się. Na przykład w Azji nowotwory spowodowane infekcjami stanowią 22,9% wszystkich przypadków tych chorób, podczas gdy w Wielkiej Brytanii - 7,4%.

U kobiet najczęściej (60%) wskutek infekcji rozwija się rak szyki macicy. U mężczyzn (80%) nowotwory nerek i układu trawiennego.

Infekcje niektórymi wirusami, bakteriami i pasożytami stanowią jedne z największych, możliwych do zapobiegnięcia, przyczyn nowotworów. Zastosowanie istniejących dostępnych metod zapobiegania, takich jak szczepienia czy leczenie skierowane przeciwko mikroorganizmom mogą mieć zauważalny wpływ na przyszłe rozprzestrzenianie się nowotworów na świecie - stwierdzili Catherine de Martel i Martyn Plummer, którzy stali na czele zespołu badawczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Helicobacter pylori i po kuracjach dwoma zestawami antybiotyków które chyba nic nie dały stwierdzono że muszę z tym sobie żyć, a się boję bo od strony taty masowo umierali na raka żołądka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Helicobacter pylori i po kuracjach dwoma zestawami antybiotyków które chyba nic nie dały stwierdzono że muszę z tym sobie żyć, a się boję bo od strony taty masowo umierali na raka żołądka

Chyba jednak ich nie słuchaj, tym bardziej, że jesteś w grupie podwyższonego ryzyka. Ja sam robiłem badania ponieważ lekarz nie chciał mnie skierować, kiedy się okazało, że mam tą bakterię nie był zbyt chętny do zapisania leczenia, ponieważ twierdził, że jest to bakteria bardzo powszechna i leczenie nic nie pomoże. Ustąpił dopiero kiedy mu powiedziałem, że jest to bakteria powszechna w naszym kraju (ok 80% nosicieli), natomiast w krajach rozwiniętych ten wskaźnik wynosi 20% (bardzo był zdziwiony takimi informacjami!). Mnie na szczęście leczenie pomogło, ale ten sam lekarz (jakież było moje zdziwienie!) powiedział, że jeśli nie będzie poprawy skieruje mnie do gastrologa w celu pobrania wycinka i przygotowania indywidualnego zestawu antybiotyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał kobol. Olej tego lekarza, a najlepiej - jeśli był to rodzinny - zmień od razu lekarza, bo ten sprowadza na Ciebie zagrożenie przez swoją ignorancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do leczenia tych infekcji potrzebny jest dobry lekarz, który wie jak operować antybiotykami. Tutaj sytuacja jest podobna do boreliozy, bo zazwyczaj przepisuje się zbyt małe dawki i tym samym nie leczy infekcji co w późniejszym czasie skutkuje stanem przewlekłym.

Ja lecząc się na boreliozę niestandardową (metodą ILADS) wybiłem przy okazji helico i mam nadzieję, że nie wróci.

Tak więc nie daj zwodzić tym bardziej, że jesteś w grupie ryzyka. Jak sam nie zazwlczysz o siebie, to zapomnij, że ktoś Ci pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...