Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Rozpoczęto budowę hotelu na dnie wyrobiska

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu brytyjskie biuro projektowe Atkins wygrało konkurs na projekt 5-gwiazdkowego Shimao Intercontinental Hotel, który miał stanąć w obrębie wypełnionego wodą 100-metrowego wyrobiska w Songjiang, południowo-zachodniej dzielnicy Szanghaju. W zeszłym miesiącu prace wreszcie się rozpoczęły, a hotel otworzy swoje podwoje dla gości pod koniec 2014 lub na początku 2015 r.

W projekcie uwzględniono podwodne pokoje oraz tzw. przestrzeń ogólnodostępną. Poza rozwiązaniami konferencyjnymi znajdą się tu kawiarnie, restauracje, ośrodki sportowe czy centrum bankietowe. Brytyjczycy postawili na ekologię, stąd pokryty roślinnością zielony dach czy wykorzystanie energii geotermalnej.

Pokoje na 2 podwodnych poziomach będą wychodzić na akwarium o głębokości 10 metrów. Na najniższym poziomie hotelu goście znajdą basen oraz przestrzeń do uprawiania różnych sportów wodnych. Ściany byłej sztolni będą wykorzystane do wspinaczki oraz skoków na bungee.

W sumie 400-pokojowy hotel ma mieć 19 pięter - 3 podwodne i 16 nad lustrem wody. Inwestorem hotelu i parku tematycznego jest Shanghai Shimao Property Group.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fantastycznie, a czas realizacji jest piorunujący. Chiny to przyszłość, podejrzewam że w żadnym innym kraju na świecie nie poradziliby sobie z takim projektem tak szybko, poza Japonią, Emiratami i ew. Indiami na upartego jakby mieli odpowiednie warunki terenowe. Niestety w Europie i USA i większości krajów 'DemonKrytycznych' dzięki biurokracji staje się to awykonalne, choć mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież nad takimi projektami w większości , od głównego projektanta po kierownika budowy pracują ludzie z zachodu. a wiele nowoczesnych urządzeń jak np, wagony szybkiej kolei w Chinach są wykonywane na zachodzie, tu akurat w Niemczech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to kto i skąd, tylko w jakim kraju z jak bardzo rozwiniętą biurokracją, która przekłada się na szybkość budowy i jej koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiadomo jak tam jest nikt z nas tam nie budował a i w demokratycznych krajach również ja np nic nie budowałem. budowałem tylko w polsce zeszłym roku na komunistycznych warunkach i jest tragedia. Szczerze wątpię , zresztą mogę się nawet założyć że w demokratycznych USA nieporównywalnie łatwiej się buduje niż w odgórnie sterowanej gospodarce w komunistycznych chinach.

 

 

small-logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...