Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Honda odzyskuje metale ziem rzadkich

Recommended Posts

Honda opracowała technologię odzyskiwania metali ziem rzadkich ze zużytych urządzeń. Jeszcze w bieżącym miesiącu ma zostać uruchomiona pierwsza komercyjna linia odzyskująca metale na skalę masową. Dotychczas takie działania prowadzono jedynie eksperymentalnie na niewielką skalę.

Honda będzie pracowała ze zużytymi akumulatorami niklowo-metalowo-wodorowymi (NIMH), które są gromadzone przez jej dealerów na całym świecie. Dotychczas z tego typu urządzeń odzyskiwano jedynie nikiel, które wykorzystywano później do produkcji stali nierdzewnej. Technologia Hondy pozwala na odzyskanie niklu i kobaltu. W wyniku odpowiedniej obróbki uzyskuje się metale o czystości porównywalnej z jakością otrzymywaną podczas tradycyjnego procesu produkcyjnego. Dzięki temu Honda będzie mogła ponownie ich użyć do produkcji akumulatorów i innych urządzeń.

Japońska technologia pozwala na odzyskanie nawet ponad 80% zawartości metali. Może być też wykorzystana do pracy z innymi zużytymi urządzeniami, nie tylko z akumulatorami. Fabryka Hondy będzie stopniowo zwiększała gamę urządzeń, z których będzie odzyskiwała metale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...