Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

TOR nie uchronił handlarzy narkotykami

Rekomendowane odpowiedzi

Wykorzystywanie sieci TOR nie uchroniło handlarzy narkotykami przed namierzeniem i aresztowaniem przez władze. Dwuletnie śledztwo prowadzone przez agentów amerykańskiej Drug Enforcement Administration (DEA) doprowadziło do rozbicia sklepu „The Farmer’s Market“. Online’owa usługa oferowała fora, formularze zamówień, obsługę klienta i co najmniej cztery rodzaje płatności. Od stycznia 2007 do października 2009 przestępcy przetworzyli 5256 zamówień o łącznej wartości ponad miliona dolarów i dostarczyli narkotyki 3000 klientów z 35 krajów.

Twórcy sklepu używali sieci TOR, usług ukrywających adresy IP oraz transakcje gotówkowe. W rozbiciu gangu brały udział agencje z USA, Kolumbii, Holandii, Szkocji i innych krajów. Głównym podejrzanym w sprawie jest Marc Willem, który został wczoraj zatrzymany w swoim domu w Lelystad w Holandii. Aresztowano też obywatela USA mieszkającego w Argentynie oraz sześciu Amerykanów ze stanów Iowa, Michigan, Georgia, Nowy York, New Jersey i Floryda.

Mężczyznom, którzy sprzedawali m.in. LSD i ecstasy, postawiono liczne zarzuty. Każdemu z nich grozi kara dożywotniego więzienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LSD chyba najbardziej się nadaje do rozprowadzania pocztą :) mniejszości narkotykowe są obecnie prześladowane jak kiedyś geje Żydzi czy heretycy, chociaż niczego złego nie robią (chcącemu nie dzieje się krzywda), a większość w najlepsze ćpa alkohol (twardy narkotyk), podobno z handlu dragami utrzymują się służby specjalne :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]chociaż niczego złego nie robią (chcącemu nie dzieje się krzywda)

 

Prędzej czy później będą wymagali mojej pomocy. Podejście wolnościowe oprócz wzruszenia ramionami na widok naćpanego, wymaga również wzruszenia ramionami kiedy ten naćpany ginie z głodu lub wyniszczenia. Ja jestem za, ale ja podobno jestem pozbawionym empatii mizantropem i podobno to źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...