Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Intel zapowiada superchip

Recommended Posts

Intel oznajmił, że pracuje nad „superchipem“, który ma trafić na rynek HPC (high-performance computing). Nowy układ zagości przede wszystkim w superkomputerach.

Kość uzupełni ofertę Intela na tym rynku. Obecnie w superkomputerach wykorzystywane są przede wszystkim procesory Xeon oraz koprocesory MIC (many-integrates cores).

We właśnie budowanym suprekomputerze Stampede, który ma osiągnąć wydajność 10 petaflopsów wykorzystane zostaną najnowsze Xeon E5 oraz 50-rdzeniowy MIC Knights Corner.

O nowym układzie wiadomo tyle, że zostanie on wyposażony w InfiniBand. To standard szeregowego wielokanałowego interfejsu wejścia/wyjścia, który charakteryzuje się niskim opóźnieniem i bardzo wysoką przepustowością. W założeniu InfiniBand miał zastąpić takie protokoły jak Fibre Channel i Ethernet, jednak dotychczas nie zdobył większej popularności. W styczniu bieżącego roku Intel odkupił od firmy Qlogic część odpowiedzialną za InfiniBand. Półprzewodnikowy gigant chce zintegrować tę technologię w swoich kościach.

Zintegrowanie InfiniBand w układzie może ułatwić budowanie wysoko wydajnych systemów o małym opóźnieniu. Zobaczymy, czy będą z tego jakieś korzyści - mówi Nathan Brookwood, analityk firmy Insight 64.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...