Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Prawnk Megaupload oskarża amerykańską prokuraturę

Recommended Posts

Ira Rothken, prawnik serwisu MegaUpload, poinformował, że amerykańska prokuratura uniemożliwia mu skuteczną obronę klienta. Rothken chciałby skopiować z serwerów dane, potrzebne do obrony przed oskarżeniami. Jednak prokuratura zablokowała konta serwisu i nie chce przekazać pieniędzy potrzebnych na przeprowadzenie całej operacji.

Początkowo Rothken chciał wynająć firmę KPMG, by ci zebrali i przeanalzowali dane przechowywane na serwerach hostingowych firmy Carpathia Hosting. Jednak taka usługa kosztowałaby ponad 7 milionów dolarów. Dlatego też wynegocjował z Carpathia, że odkupi od nich serwery za nieco ponad milion dolarów. Dodał przy tym, że maszyny są warte więcej niż milion, zatem po zakończeniu sprawy można je będzie sprzedać i odzyskać pieniądze.

Prokuratury nie przekonały nawet zapewnienia, że tylko prawnicy MegaUpload będą mieli dostęp do serwerów. Urzędnicy odmówili przekazania odpowiedniej kwoty z zablokowanych kont serwisu. „Jak już wcześniej wspomnieliśmy, szczegółowo rozważamy każdą rozsądną propozycję prawnika MegaUpload, która dotyczy praktycznych i technicznych aspektów sprawy. Niech sąd zdecyduje, czy ich żądania są właściwe i czy fundusze powinny zostać zwolnione“ - stwierdził rzecznik prasowy prokuratury.

Przesłuchanie sądowe w tej sprawie odbędzie się około połowy kwietnia. Tymczasem Carpathia skarży się, że przechowywanie danych MegaUpload kosztowało już firmę ponad 500 000 dolarów i chce, by sąd albo pozwolił na ich skasowanie, albo też by płacono za ich hosting.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...