Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Paulina

Młodsi pytają...

Rekomendowane odpowiedzi

Część forum stworzona dla osób, które potrzebują porady na temat interesujących ich książek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc ,skoro już mam gdzie zapytać, przejdę do sedna. Piszę pracę na Olimpiadę Biologiczną o fotoperiodyzmie. Jednak cała podstawa merytoryczna jest w języku angielskim, więc mam problemy ze zrozumieniem niektórych części. Czy znacie jakiś słownik pojęć biologicznych (botanika, konkretyzując) w języku angielskim lub cokolowiek, co pomogłoby w tłumaczeniu? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto rozejrzeć się na yourdictionary.com. Poza tym:

http://botanydictionary.org/

http://dictionary.ba...science/botany/

 

Warto tez wpisać termin w anglojęzycznej Wikipedii i zobaczyć, czy hasło zrobiono też po polsku.

Co do polskich wersji pojec na wikipedii, to dotychczas niestety spotykam najczesciej znaczne ubóstwo w polskich definicjach pojec, w stosunku do definicji anglojezycznych. Oczywiscie jest tak w przypadku pojec pochodzacych z krajow innych niz Polska. Zresztą wydaje się to logiczne iż definicje w - umownie - międzynarodowym angielskim siła rzeczy mają prawo byc bogatsze, bo kazdy moze dorzucic coś od siebie (kazdy w znaczeniu "z kazdej nacji").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. Zoszczędziliście mi wyjazdu do Katowic. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie chce mi się zakładać części forum dla osób poszukujących porady na temat tego gdzie znaleźć darmowe obrazki do wklejenia na legalu na stronę internetową, więc zapytam tutaj:

gdzie znaleźć darmowe obrazki do wklejenia na legalu na stronę internetową? z czego korzysta Kopalnia? bo ja tak wyszukuję we flickrze,sxc i googlach ale kiepsko mi to idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj image/photo stock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bradypodidae

A jakieś strony z legalnymi i darmowymi obrazkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SXC.hu, Flickr.com, bardzo często (zawsze?) witryny w domenie .gov i .mil (chyba generalnie jest tak, że w USA materiały wytworzone za publiczne pieniądze przez publiczne instytucje są do wzięcia). Oczywiście zawsze lepiej upewnić się czytając copyrighty dotyczące danej witryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chce mi się zakładać części forum dla osób poszukujących porady na temat tego gdzie znaleźć darmowe obrazki do wklejenia na legalu na stronę internetową

 

Trzeba użyć starej sprawdzonej techniki zróbsesam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...