Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Recommended Posts

Funai Electric Co. Ltd. zademonstrowała pierwszy prototypowy telewizor LCD z wbudowanym modemem PLC (powerline communication). Technologia PLC umożliwia przesyłanie danych za pomocą sieci elektrycznej. Telewizor Funai łączyłby się więc z Internetem po włożeniu wtyczki do gniazdka elektrycznego.

Przedstawiciele producenta nie są w stanie powiedzieć, kiedy ich telewizor znajdzie się na rynku. Chcemy przyjrzeć się trendom rynkowym, rozwojowi technologii Ethernet, bezprzewodowych i innych konkurencyjnych technik i przekonać się, jakie miejsce na rynku będzie miała PLC – stwierdził rzecznik prasowy przedsiębiorstwa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawa technologia, co prawda słyszeć o nie można było już od jakiegoś czasu, ale jeszcze nikt nie wprowadził takich rozwiązań do produktów konsumenckich. Ciekawe tylko ile będą kosztowały takie telewizory cena, bądźmy szczerzy, stanowi dla wielu najważniejsze kryterium wyboru.

 

Przecież PLC jest dość tanie - nie widać powodu dla którego takie AGD miałoby być istotnie droższe. Bardziej mnie ciekawi jak marketing zamierza mnie przekonać, że net w telewizorni czy w lodówce jest mi absolutnie niezbędny. Podobno w Polsce odchodzi się od TV na rzecz PC więc ta technologia może być nieco spóźniona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...