Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Funai Electric Co. Ltd. zademonstrowała pierwszy prototypowy telewizor LCD z wbudowanym modemem PLC (powerline communication). Technologia PLC umożliwia przesyłanie danych za pomocą sieci elektrycznej. Telewizor Funai łączyłby się więc z Internetem po włożeniu wtyczki do gniazdka elektrycznego.

Przedstawiciele producenta nie są w stanie powiedzieć, kiedy ich telewizor znajdzie się na rynku. Chcemy przyjrzeć się trendom rynkowym, rozwojowi technologii Ethernet, bezprzewodowych i innych konkurencyjnych technik i przekonać się, jakie miejsce na rynku będzie miała PLC – stwierdził rzecznik prasowy przedsiębiorstwa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa technologia, co prawda słyszeć o nie można było już od jakiegoś czasu, ale jeszcze nikt nie wprowadził takich rozwiązań do produktów konsumenckich. Ciekawe tylko ile będą kosztowały takie telewizory cena, bądźmy szczerzy, stanowi dla wielu najważniejsze kryterium wyboru.

 

Przecież PLC jest dość tanie - nie widać powodu dla którego takie AGD miałoby być istotnie droższe. Bardziej mnie ciekawi jak marketing zamierza mnie przekonać, że net w telewizorni czy w lodówce jest mi absolutnie niezbędny. Podobno w Polsce odchodzi się od TV na rzecz PC więc ta technologia może być nieco spóźniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...