Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Nokia Siemens zapowiada wielkie zwolnienia

Recommended Posts

Producent wyposażenia telekomunikacyjnego, Nokia Siemens Networks, zapowiada zwolnienie 17 000 pracowników na całym świecie. To aż 23% zatrudnionych.

Dzięki cięciom przeżywająca kłopoty firma chce zaoszczędzić 1,35 miliarda euro.

Przedsiębiorstwo musi zmagać się z coraz silniejszą konkurencją ze strony Huawei i Ericssona. Właściciele firmy, Nokia i Siemens, zastanawiają się nad zmianą spółki w niezależną firmę.

Jari Honko, analityk ze Swedbanku, mówi, że Nokia Siemens Networks musi przejść głębokie zmiany strukturalne.

Z kolei Sami Sarkamies, analityk Nordea Banku przypomina, że decyzja o zwolnieniach nie powinna być zaskoczeniem. Gdy powoływali nowego szefa zasygnalizowali, że dojdzie do zmiany strategii. Zdaniem Sarkamiesa tak duże zwolnienia będą przeprowadzane wieloetapowo.

Oszczędności niewątpliwie przydadzą się przeżywającej kłopoty Nokii. Analityk Nordea Banku szacuje, iż redukcja kosztów o miliard euro oznacza dla Nokii 10 centów zarobku na każdej akcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
analityk Nordea Banku przypomina, że decyzja o zwolnieniach nie powinna być zaskoczeniem. Gdy powoływali nowego szefa zasygnalizowali, że dojdzie do zmiany strategii. Zdaniem Sarkamiesa tak duże zwolnienia będą przeprowadzane wieloetapowo.

Oszczędności niewątpliwie przydadzą się przeżywającej kłopoty Nokii. Analityk Nordea Banku szacuje, iż redukcja kosztów o miliard euro oznacza dla Nokii 10 centów zarobku na każdej akcji.

 

Jak taki dobry ten analityk to może zajmie się kłopotami systemu bankowego a przestanie bredzić o firmie która jest jednym z liderów rynku telefonów komórkowych.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Nokia poinformowała, że ograniczy produkcję telefonów w swoich dotychczasowych fabrykach i częściowo przeniesie ją do Azji, gdzie urządzenia będą składane. Mniej pracy będą miały zakłady w Finlandii, Meksyku i na Węgrzech, a to oznacza, że zwolnienia mogą dotknąć nawet 4000 osób. Przeniesienie składania urządzeń do Azji pozwoli nam szybciej dostarczać je na rynek - oświadczyła Nokia. Pozwoli to też na lepszą współpracę z dostawcami i szybsze wprowadzanie nowych rozwiązań.
   Rozumiemy, że planowane zmiany będą trudne dla naszych pracowników. W okresie przejściowym chcemy pomóc im oraz lokalnym społecznościom - stwierdził Niklas Savander, wiceprezes Nokii ds. rynków. Zapewnił jednocześnie, że dotychczasowe fabryki nadal będą odgrywały ważną rolę łańcuchu produkcji.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Federalna Komisja Handlu zgodziła się na przejęcie Skype'a przez Microsoft. Tymczasem ze Skype'a zwolniono ośmiu wysokich rangą menedżerów.
   Jak donieśli Bloombergowi anonimowi informatorzy, pracę stracili wiceprezesi David Gurle, Christopher Dean, Russ Shaw i Don Albert. Zwolniono też prezesa ds. marketingu Douga Bewshera, odpowiedzialną za dział HR Annę Gillespie oraz nabytych wraz z firmą Qik menedżerów Ramu Sunkara i Allyson Campę.
   Moment, w którym zostali zwolnieni oznacza, że otrzymają oni mniej opcji na akcje, niż gdyby pozostali na swoich stanowiskach do oficjalnego zakończenia przejęcia.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Nokia ogłosiła, że w najbliższym zmniejszy zatrudnienie o 7000 osób. Ma to związek ze skupieniem się firmy na rynku smartfonów. Pracę straci 4000 osób, a 3000 zostaną przeniesione do Accenture, która przejmie od Nokii produkcję związaną z platformą Symbian.
   Nokia od dłuższego czasu przeżywa kłopoty związane z rynkową ekspansją Google'a i Apple'a. Fiński koncern podpisał z Microsoftem umowę przewidującą, że na smartfony Nokii trafi system Windows Phone 7. Wiadomo też było, że Nokia będzie rezygnowała z Symbiana.
   Zmiana strategii musiała pociągnąć za sobą restrukturyzację firmy i zwolnienia. Teraz wiadomo, ile osób one obejmą.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Gdy Dell ogłosił, że do końca czerwca 2010 roku zwolni 700 z 4500 osób zatrudnionych w Malezji, na firmowej witrynie zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Nagle ceny sprzedawanych przez Della przedmiotów uległy znaczącym zmianom.
   internauci zobaczyli, że Dell oferuje laserową myszkę za niemal 4000 dolarów, a 12-gigabajtowy dysk twardy kosztuje 21 000 USD. Z drugiej strony na witrynie znalazł się dwurdzeniowy Xeon 5060 (3,2 GHz) wyceniony na 10,99 dolara. Inne procesory były równie tanie: Xeon E3110 (3 GHz) za 16,99 czy Xeon E5450 (3 GHz) za 39,99 USD.
   Nie wiadomo, czy doszło do jakiegoś błędu w systemie, czy jest to celowa złośliwość pracowników firmy.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Pracę w Microsofcie straci 800 osób. To kontynuacja ogłoszonego w styczniu planu oszczędnościowego, w ramach którego miało zostać zwolnionych w sumie do 5000 osób. Okazuje się jednak, że liczba ta będzie większa.
   W ciągu ostatnich 11 miesięcy zdaliśmy sobie sprawę, że musimy zwolnić nieco powyżej 5000 osób, a więc pracę straci 5800 zatrudnionych - poinformował Lou Gellos, rzecznik prasowy Microsoftu.
   Pocieszający dla pracowników koncernu może być fakt, że obecne zwolnienia są ostatnimi z zaplanowanych. Początkowo Microsoft przewidywał, że redukcje zatrudnienia będą kontynuowane do czerwca 2010 roku.
   Gellos dodał, że, podobnie jak ma to miejsce podczas normalnej działalności firmy, jej wielkość będzie na bieżąco korygowana. Oznacza to, że może dochodzić do zwykłych zwolnień niewielkiej liczby pracowników, ale również, iż zatrudniane będą nowe osoby.
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...