Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Usher

Uwagi do nowego forum

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie forum wyleciały komentarze spod artykułów - brak ich treści i linku "dodaj komentarz". Wypadałoby to niezwłocznie naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kw

Witam, podgląd komentarzy pod artykułami powinien pojawić się w ciągu najbliższej godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat z dwoma pytaniami:

 

1. Czy avatary mogłyby być nieco mniejsze? Moim zdaniem są stanowczo za duże. Ewentualnie oczywiście pozostaje opcja ukrywania avatarów na życzenie ;)

2. Czy można liczyć na powrót linku do strony "pokaż wiadomości wysłane od mojej ostatniej wizyty" ? Znacznie ułatwiłoby to życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucajcie tutaj swoje uwagi do nowego forum. Oczywiście nie obiecuję, że wszystkie uwzględnimy :)

 

@Usher: pozwoliłem sobie zmienić temat dyskusji. Nie masz nic przeciwko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA: mogą pojawić się problemy z logowaniem. Błąd leży w starszych wersjach przeglądarek, nie w forum. Jeśli ktoś nie może zalogować się do forum ze strony głównej, to wystarczy wejść na którąkolwiek z podstron forum, a logowanie stanie się możliwe.

 

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest instalacja najnowszej wersji przeglądarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie można po prostu wrócić do starego forum i ew. zmienić layout? Staremu forum niczego nie brakowało, a chodziło też bez porównania szybciej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kw

Postaram się dokonać zmian tak, żeby żadne z ważniejszych funkcjonalności nie zostały pominięte. W większości przypadków wystarczy zmiana ustawień konfiguracji. Ciężko jednak jest wyłapać co było istotne w poprzedniej wersji więc zachęcam do zgłaszania braków w tym wątku.

 

Co do poprzedniego forum - niestety mimo że było może i szybkie to nie oferowało wszelkich potrzebnych nam w najbliższej przyszłości funkcjonalności.

W SMF kod był łatany zbyt wolno, sama jego struktura pozostawiała wiele do życzenia (brak obiektowości, "spaghetti-code" itd) i brak możliwości przenoszenia zmian pomiędzy wersjami sprawiały że każdy update był praktycznie budowaniem forum od nowa. Z w/w powodów SMF stał się zbyt kosztowny w utrzymaniu (mimo że jest darmowy).

Niestety, raczej nie planujemy już powrotu do starego kodu.

 

Jeżeli chodzi o szybkość wczytywania - prawdopodobnie winę ponosi brak cache css i obrazków. Przy pierwszym wejściu każdy musi je wczytać, wiec pierwsze wrażenie może być negatywne. Dla pewności włączę wszelkie możliwe cache, zobaczymy czy zmieni to cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd leży w starszych wersjach przeglądarek, nie w forum. :)

 

Opera 11.51, to nie starsza wersja przeglądarki. :P

 

Otóż błąd nie ma nic wspólnego z przeglądarkami, a w zmianie lokalizacji forum (przejście z katalogu na subdomenę). Bowiem link do forum, to aktualnie http://forum.kopalniawiedzy.pl/ aczkolwiek link ze strony głównej wciąż prowadzi do http://kopalniawiedzy.pl/forum/ i stąd ten problem. Wystarczy prosty redirect w .htaccess z katalogu na suba i po problemach. Ewentualnie zmiana domeny cookies z „forum.kopalniawiedzy.pl” na „kopalniawiedzy.pl”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kw

@wilk Słuszna uwaga

 

Poprawka w drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadomienia o nowym komentarzu przychodzą z niepoprawnym tytułem „[] informacja o nowej odpowiedzi” oraz podany tam link do posta http://forum.kopalni...view=getnewpost jest błędny.

 

Druga sprawa. Element forum odpowiedzialny za generowanie miniaturek awatarów wydaje się nie działać dla gifów, czego przykładem jest brak miniaturki Antyszweda (awatary w postach są ok).

 

PS. nie bez powodu sugerowałem redirect w .htaccess ze starego systemu na nowy – chodziło także o indeks Google, który teraz albo wyłapie setki 404, albo będzie miał masę duplicated content i pociągnie to w dół ranking. ;)

 

Edit:

Ciekawe, co do awatarów, to gif thibrisa działa w miniaturce. Możliwe, że chodzi zatem o wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wilk: dzieki, zgłoszenie przyjęte :)

 

jeżeli chodzi o 404, to w starej lokacji kopalniawiedzy.pl/forum leży skrypt który przekierowuje z adresów starego forum na nowe - nie powinno być więc 404, również strona główna jest przekierowywana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat z dwoma pytaniami:

 

1. Czy avatary mogłyby być nieco mniejsze? Moim zdaniem są stanowczo za duże. Ewentualnie oczywiście pozostaje opcja ukrywania avatarów na życzenie ;)

2. Czy można liczyć na powrót linku do strony "pokaż wiadomości wysłane od mojej ostatniej wizyty" ? Znacznie ułatwiłoby to życie.

Avatary są teraz nieco mniejsze - 100px nie powinno już tak razić po oczach :)

 

Podobną funkcjonalność do tego linku o którym piszesz spełnia zakładka "Wyświetl nową zawartość" w nagłówku. Jedyną różnicą jest brak przekierowania do logowania w przypadku wygasłej sesji - używana jest opcja "pokaż posty z ostatnich 24h". Rozumiem, że tego najbardziej Ci brakuje?

 

Ciekawe, co do awatarów, to gif thibrisa działa w miniaturce. Możliwe, że chodzi zatem o wymiary.

Wydaje mi się że chodziło o błędnie wyeksportowany przy migracji animowany gif. Dodanie go ponownie do profilu załatwiło sprawę.

Z drugiej strony miniatura thibrisa, mimo że jest animowana, działa. I bądź tu mądry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje udanego wdrożenia aktualizacji KW. Zostałem miło zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Webby

 

Dzięki. Przycisk znalazłem, a mniejsze avatary - zgodnie z oczekiwaniem - mniej przeszkadzają :) Tak trzymać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZolV @mikroos: Dzięki. Nie poszło bez problemów, ale poradziliśmy jakoś również dzieki Wam :)

 

Są jeszcze jakieś drobne sprawy, np. zauważyłem że polskie tłumaczenie forum nie jest do końca polskie. Poprawiam je stopniowo. Jeżeli zobaczycie coś szczególnie rażącego to dajcie znać.

 

Ah i jeszcze jedno. Piszcie, jeżeli macie pomysły na inne dodatkowe funkcjonalności które mogłyby okazać się przydatne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, IPB ma taką opcję, ale nie jest u nas włączona. Zastanawiam się czy na pewno chcielibyście zajmować się "minusowaniem" innych? :) Osobom które nie lubią się może to służyć do wzajemnego atakowania, a dodatkowo niski poziom karmy nie pociąga za sobą blokowania dostępu do funkcjonalności forum.

 

Ale jest też dobra wiadomość. W IPB moderatorzy mają dostęp do systemu ostrzeżeń. Można w nim łatwo ustalić ograniczenia w zależności od ilości przewinień - np. przy dwóch obowiązkowa moderacja postów, przy trzech ban na 3 dni, przy czterech na zawsze :) Konkretne i myślę że też skuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, IPB ma taką opcję, ale nie jest u nas włączona. Zastanawiam się czy na pewno chcielibyście zajmować się "minusowaniem" innych? :) Osobom które nie lubią się może to służyć do wzajemnego atakowania, a dodatkowo niski poziom karmy nie pociąga za sobą blokowania dostępu do funkcjonalności forum.

 

Do tej pory działało dobrze, a reputacja pozwala nowoprzybyłym szybciej zorientować się co do wagi opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, mimo że miałem do tej pory bardzo wysoką reputację, mam wątpliwości. Po pewnym czasie różnica stała się tak ogromna, że jeden mój głos miał zbyt dużą wagę, przez co często wahałem się, czy w ogóle odnieść się do czyjejś wypowiedzi - a nie o to przecież chodzi. Jeżeli więc mielibyśmy wrócić do systemu reputacji/karmy, to proponuję, żeby np. raz na rok zmieniać "skok" pomiędzy poszczególnymi poziomami np. o 5-10% (czytaj: przejście na kolejny poziom powinno być trudniejsze). W przeciwnym wypadku rozwarstwienie będzie zbyt duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to była tylko moja drobna sugestia. :) Nie wiem jak teraz wygląda siła głosu, ale jeśli kumuluje się jak poprzednio, to mając na uwadze wnioski mikroosa proponowałbym co półroczny reset. Ale jeśli jest to zawsze +/- 1, to jest ok. :)

 

 

Jeszcze trzeba zegar nastawić. Jest 22.04

Sprawdź w profilu strefę czasową. Po przenosinach chyba się zresetowała.

 

 

PS. Fajna ta mapka . To może teraz jakieś zloty? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały chochlik jest na górnej belce w powiadomieniach, które wyświetlają się następująco:

[<#TITLE#>] informacja o nowej odpowiedzi

 

Inna rzecz...przy edycji mam opcję Wyświetl linię 'Edytowane przez' co należy do moderacji ;) i przy zmianie swojego postu jest bezzasadne

 

Brak linijki o ostatnim czasie edycji postu co może okazać się kłopotliwe w niektórych sytuacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...