Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Windows Phone ma jednak szansę?

Rekomendowane odpowiedzi

Badania przeprowadzone przez NPD sugerują, że istnienie systemu Windows Phone zaczyna przebijać się do świadomości użytkowników. Może to wskazywać, że Microsoft ma szanse powiększyć udziały w rynku.

Aż 44% osób, które już używają lub chcą używać smartfona poinformowało, że rozważa wykorzystywanie także WP7. Jednocześnie aż 45% badanych w ogóle nie wiedziało, że taki system istnieje.

Również 44% odpowiedziało, że rozważa używanie Androida, a 20% wskazało na iOS-a.

Znacząco spada zainteresowanie BlackBerry. Co trzecia osoba używająca obecnie tego typu urządzeń przyznała, że w przyszłości chce korzystać z Androida.

Telefony z systemami Microsoftu sprzedają się bardzo słabo. Z danych Gartnera wynika, iż w drugim kwartale stanowiły one zaledwie 1,6% sprzedaży. Badania NPD pokazują jednak, że spora część użytkowników nie tylko wie o istnieniu Windows Phone ale nie wyklucza korzystania z tego systemu. Dlatego też koncern z Redmond powinien jak najszybciej zaprezentować całą gamę nowych urządzeń, by podtrzymać zainteresowanie i mieć szansę na konkurowanie w przyszłości z rynkowymi potentatami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gama telefonów z WP7 mocno się rozszerza, już nawet Nokia zrezygnowała z Symbiana i postanowiła przejść "na złą stronę mocy" :). Jestem użytkownikiem tego systemu od 3 miesięcy, system jest funkcjonalny, szybki, przejrzysty ale drogi ponieważ większość aplikacji jest płata, gdzie te same aplikacje na platformie Android są darmowe. Aktualizacja systemu do słynnego "Mango" trochę już trwa i daty premier są stale przekładane, no i Zune....będzie mnie prześladował nocami, może innym ten program przypadł do gustu ale ja nie jestem zwolennikiem Tag'owania. Ogólnie mimo pewnych minusów system mogę polecić dla osób lubiących "bawić się" oprogramowaniem. System jeszcze tak naprawdę nie zadebiutował na Polskim rynku, jego premiera MIAŁA odbyć się 15 września ale jak wspomniałem wcześniej, nie wyszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczylo mnie, że aż tyle osób kojarzy, że WP istnieje. Uważam, że jeśli do końca przyszłego roku MS nie zacznie w szybkim tempie zdobywać użytkowników, to już ich nie zdobędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W wywiadzie dla fińskiego dziennika Aamulehti Jo Harlow z Nokii powiedziała, że smartfon z 41-megapikselowym aparatem cyfrowym, który niedawno wywołał poruszenie w mediach, trafi na rynek. Podczas pierwszej prezentacji urządzenie Nokia 808 PureView było wyposażone w system Symbian, jednak, jak stwierdzila Harlow, docelowo będzie ono korzystało z Windows Phone. Nie wiadomo jednak, kiedy klienci będą mogli kupić nowy smartfon. Pojawiły się pogłoski, jakoby miał on zadebiutować wówczas, gdy Microsoft przygotuje Windows Phone 8.
      Nokia przez pięć lat pracowała nad technologią umożliwiającą zainstalowanie 41-megapikselowego aparatu w telefonie komórkowym. Dlatego też zdecydowano się na zaprezentowanie prototypu z systemem Symbian. Fińska firma powoli odchodzi jednak od przestarzałego OS-u, zatem nie jest niespodzianką, że technologia będzie wykorzystywana z systemem Windows Phone.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Dzisiaj administracja prezydenta Obamy ma oficjalnie zaprezentować zarys dokumentu [PDF] określanego jako Bill of Rights (Karta Praw) prywatności. To oczywiste nawiązanie do konstytucyjnego Bill of Rights, czyli dziesięciu pierwszych poprawek do Konstytucji USA, które gwarantują podstawowe wolności obywatelskie.
      Zdaniem urzędników z Białego Domu nowe przepisy powinny gwarantować użytkownikom prywatność w internecie. Mają się one opierać na następujących zasadach:
      - indywidualnej kontroli. Użytkownik ma prawo do kontrolowania danych zbieranych na jego temat przez firmy oraz powinien być poinformowany, w jaki sposób są one używane.
      - przejrzystości. Użytkownik powinien posiadać łatwy dostęp do napisanej w sposób dlań zrozumiały polityki prywatności i bezpieczeństwa.
      - zachowanie kontekstu: Użytkownik ma prawo oczekiwać, że firmy będą zbierały, używały i ujawniały dane w sposób, który jest zgodny z kontekstem, w jakim dane zostały im dostarczone.
      - bezpieczeństwo: Użytkownik ma prawo oczekiwać, że dane będą przechowywane w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.
      - dostęp i dokładność: Użytkownik ma prawo dostępu i poprawiania swoich danych, które powinny być mu prezentowane w sposób umożliwiający przeprowadzani takich informacji. Zmiana danych powinna odbywać się tak, by informacje pozostawały bezpieczne i by uwzględniać ryzyko związane z pojawieniem się niedokładnych danych.
      - precyzja: Użytkownik ma prawo do ograniczenia ilości informacji, jakie na jego temat firmy zbierają i przechowują.
      - odpowiedzialność: Użytkownik ma prawo oczekiwać,że jego dane będą zbierane tylko przez firmy, które posiadają odpowiednie mechanizmy zapewniające, że Consumer Privacy Bill of Rights będzie przestrzegane.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Nokia ujawniła w swoim raporcie finansowym, że w IV kwartale ubiegłego roku Microsoft zapłacił jej 250 milionów dolarów. To pierwszy z przelewów, który fińska firma otrzyma za wybranie Windows Phone jako swojej głównej platformy systemowej. Nie wiadomo, na jakie kwoty opiewa umowa pomiędzy Nokia a Microsoftem, ale za samo jej podpisanie producent telefonów otrzyma ponad miliard dolarów.
      Nasza umowa o partnerstwie strategicznym przewiduje, że otrzymamy od Microsoftu środki na wsparcie rozwoju platformy sprzętowej, a sami będziemy płacili tantiemy za wykorzystywanie oprogramowania Microsoftu - czytamy w oświadczeniu Nokii. Wspomniano w nim również, że warunki finansowe, na jakich firma korzysta z Windows Phone są konkurencyjne względem innych producentów, co sugeruje, iż Finowie będą płacili Amerykanom znacznie mniej niż płaci np. Samsung czy HTC. Niedawno pojawiły się informacje, jakoby ZTE płacił Microsoftowi 27 USD za każdą kopię Windows Phone.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Komisja Europejska zaproponuje jutro przepisy, które dadzą użytkownikom prawo do domagania się od serwisów społecznościowych i innych firm usunięcia wszelkich informacji na ich temat. Przedsiębiorstwa będą musiały spełnić takie żądanie, chyba, że istnieje „uzasadniony“ powód, by odmówić usunięcia danych.
      Eurourzędnicy mówią, że nowe przepisy mają pomóc przede wszystkim młodym ludziom w kontrolowaniu informacji na swój temat. Oczywiście, jak wyjaśnił rzecznik prasowy Komisarz ds. Sprawiedliwości, nie będzie można żądać usunięcia danych policyjnych czy medycznych. Dodał przy okazji, że już co prawda obecne przepisy przewidują zasadę „minimalizacji danych“, teraz jednak zasada zostanie wzmocniona poprzez ogłoszenie jej „prawem“.
      Nowe przepisy przewidują też, że w razie włamania i kradzieży danych przedsiębiorstwa będą musiały poinformować poszkodowanych o tym fakcie „tak szybko jak to możliwe“. Komisarz ds. Sprawiedliwości stwierdziła, że w normalnych okolicznościach informacja powinna zostać przekazana w ciągu 24 godzin.
      Firmy muszą też uzyskiwać zgodę na przetwarzania danych osobowych, nie mogą opierać się na zasadzie domniemania zgody. Ponadto internauci mają być informowani w jakim celu zbierane są informacje na ich temat. Jednocześnie od zasady tej będą istniały wyjątki. „Dobrym przykładem jest tu chociażby tworzenie archiwum artykułów prasowych. Oczywistym jest, że prawo do ‚bycia zapomnianym’ nie może być prawem do całkowitego usunięcia z historii“ - mówi komisarz Reding.
      Jeśli nowe przepisy zostaną uchwalone, powstanie ogólnoeuropejski zestaw przepisów dotyczących prywatności. Będą one obowiązywały również wszystkie firmy działające na terenie UE, nawet jeśli dane przechowywane są na serwerach poza Unią.
      Microsoft i Facebook już oświadczyły, że przepisy mogą być zbyt restrykcyjne i poprosiły o wyjaśnienie, jakie dane i w jakim stopniu mogą być kontrolowane przez użytkownika. Google i Yahoo odmówiły na razie komentarzy.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Kolejna, po IDC i Gartnerze, firma analityczna twierdzi, że Windows Phone zdobędzie większe udziały w rynku urządzeń przenośnych niż iOS Apple’a. Jednak na zajęcie drugiej pozycji Microsoft będzie musiał poczekać jeszcze 4 lata.
      Obecnie Windows Phone ma zaledwie 1,9% udziału. Do iOS należy 18,0% rynku. Niezagrożona jest pozycja Androida, do którego należy aż 47,4% rynku i, jak uważają analitycy, udział ten będzie rósł.
      Zdaniem specjalistów w bieżącym roku będziemy świadkami rozpędzania się Windows Phone. Pod koniec roku ma do niego należeć już 9% rynku. W roku 2013 WP zdobędzie 15,3% udziałów, a Apple zacznie stopniowo tracić rynek. W końcu w roku 2015 Windows Phone będzie zainstalowany na 16,7% urządzeń, które trafią do rąk klientów, a iOS na 16,6%. W tym samym czasie do Androida ma należeć już 58,1% rynku.
      Co ciekawe iSuppli najwyraźniej sądzi, że fragmentacja ekosystemu nie doprowadzi do zmniejszania się udziałów Androida.
      Jeśli analitycy mają rację, klientom pozostaje tylko się cieszyć. Większa konkurencja na rynku będzie dla nas wszystkich korzystna.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...