Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Irek

O przyczynach erupcji słonecznych

Rekomendowane odpowiedzi

 

      Do czegokolwiek się doczepisz byle człowieka zgnębić, co?

Wtracajac swoje trzy grosze: nie czlowieka, a sprawe

(tak miedzy nami... utopijna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czegokolwiek się doczepisz byle człowieka zgnębić, co?

Przecież nikt ci nie każe tego czytać, zostało już powiedziane, że Irka poglądy mogą być kontrowersyjne. Czego Ty jeszcze chcesz? Za wszelką cenę chcesz go zmusić by przestał pisać?

Proszę cię po raz trzeci: daj mu spokój.

 

 

Psy szczekają, karawana idzie dalej.

 

Pozwól mu szczekać, an sam ośmiesza się najlepiej. Jako agitator zawodzi na całej linii.

 

Nie zauważa nawet że jego linki zaprzeczają temu co próbuje wam wmówić i potwierdzają moja interpretacje.

 

http://www.youtube.com/watch?v=kEs-51N4ztk&feature=related

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego ten zgiełk ma dowodzić? Bo na pewno nie pokazuje, czy metronomy stoją na jednej podstawie, czy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Irku :)

Idąc dedukcją "merytoryczną" mikroosa, można by cały ten wątek wyśmiać, a naukowca, który napisał ostro zjechać i zaatakować. Jednak tak się nie robi, prawda? Kultura wymaga tego by się umieć zachować, i samemu ze zdrowym rozsądkiem odfiltrować to co uważamy za prawdę od tego, co nią nie jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Irku :)

Idąc dedukcją "merytoryczną" mikroosa, można by cały ten wątek wyśmiać, a naukowca, który napisał ostro zjechać i zaatakować. Jednak tak się nie robi, prawda? Kultura wymaga tego by się umieć zachować, i samemu ze zdrowym rozsądkiem odfiltrować to co uważamy za prawdę od tego, co nią nie jest :P

 

Zabawne, aż przejrzałem ten wątek od początku (biedny ja), odnotowałem jeden post mikroosa - być może ofensywny (#3).  Tymczasem Irek co i rusz traci panowanie nad sobą. W tej sytuacji, dla mnie, powoływanie się na umiejętność dyskusji czy kulturę wygląda na hucpę albo kiepski żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam.

 

To mój debiut na tym forum, niemniej myślę, że zostanę tu na dłużej.

 

Zacząłem czytać ten wątek, gdyż wychodzę z założenia, że aby wyrobić sobie zdanie na jakiś temat trzeba poznać wszystkie opinie, teorie, poglądy i fakty.

 

Bardzo ciekawa teoria Irku, ale mam kilka pytań i zastrzeżeń:

 

1. W jaki sposób mierzysz zmiany poziomu Tła Grawitacyjnego ?

2. Skoro plamy są wynikiem koniunkcji planet (jak np ta nie zauważona na początku, bodajże 1273), to jak wyjaśnisz powstanie plam 1271 i 1272, które nie były w linii prostej z żadną koniunkcją, tak jak Twoja ulubiona plama ?

3. Czy bierzesz pod uwagę, że możesz się mylić ?

4. W jaki eksperymentalny sposób można potwierdzić Twoją teorię ?

5. Czy przeprowadziłeś już jakiś dowód naukowy na potwierdzenie swojej teorii ?

6. Czy przewidujesz sprecyzowanie przyczyn i skutków w Twojej teorii, bo na razie wygląda na to, że wszystko powoduje wszystko ?

 

Ja wyciągnąłem, jeden wniosek: skoro galaktyki rozrastają się poprzez zaburzenia TG w centrum galaktyki i w ten sposób "produkują" materię, co w konsekwencji prowadzi do powstawania nowych galaktyk, to na początku musiała być tylko jedna galaktyka z której powstała cała reszta. A więc Teoria Wielkiego Wybuchu wydaje się być po części potwierdzona przez Twoją teorię. :)

 

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze odpisze w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze odpisze w tym wątku.

 

Jak widzisz Twój wybór tematu nie był najlepszy,

Tutaj trzeba kadzić panu "M" lub "B" aby być "zaakceptowanym". Jeśli nie masz zamiaru tego robić poszukaj sobie gdzie indziej piaskownicy.

 

Pozdrawiam Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, czyżby zabolało, że wykazałem brak logiki w Twojej teorii? Przecież ona się kupy nie trzyma, nie wykazuje nawet logicznej korelacji, a co tu mówić o logicznym dowodzie na istnienie związku przyczynowo-skutkowego :) W dodatku zdajesz się nie zauważać bardzo konkretnych pytań postawionych przez @jakotako.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irku nie przejmuj się krytyką Tesla był samoukiem, Volta nie miał od kogo się uczyć, w linku masz bieżące dane nasa - obserwuj - myśl - raportuj tutaj co ci nowego udało się wykukać. Powodzenia.

 

http://iswa.gsfc.nas...-1&cygnetId=261

 

A ten link dla Ciebie i Mikrosa abyście uzgodnili sobie podstawę dla wahadeł :)

 

http://www.emsc-csem.org/#2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, bo wyłączę Słońce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Ja odniosłem się wyraźnie do teorii, która moim zdaniem jest całkowicie nielogiczna, a nie do osoby. Z kolei docinki w moją stronę o prezentowanym tutaj nasileniu nie powinny ruszać nikogo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania:

Powrzechnie uważa sie że erupcja słoneczna z roku 1859 była jak dotąd najsilniejszym odnotowanym zjawiskiem na naszym słoncu,

od mniej więcej 4 lat aktywnośc słonca wzrosła zauważalnie i mnóstwo informacji na ten temat dociera do nas niemal codzienie.

Pytanie(1) brzmi: Czy przed powiedzmy 5 laty niemieliśmy odpowiedznich technologi : to jest teleskopów radioteleskopów i satelit (satelitów - nie wiem jak poprwanie)

do obserwacji słonca czy akurat teraz ten tamat stał sie bardzo popularny dlatego zalewa nas może informacji ?

Pytanie(2) Jak sie ma wybuch na słoncu z 1859r (bo to niby "perfect storm" był) do na przykład exlozji z 28,08,2011 tak zwany "double shot". ?

 

Na bbc napisali wtedy ze jak by ten strumien plazmy skierowany był w strone naszej planety to by nam popaliło wszystkie satelity i całą elektronike na ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie(1) brzmi: Czy przed powiedzmy 5 laty niemieliśmy odpowiedznich technologi : to jest teleskopów radioteleskopów i satelit (satelitów - nie wiem jak poprwanie)

do obserwacji słonca czy akurat teraz ten tamat stał sie bardzo popularny dlatego zalewa nas może informacji ?

 

Wprost przeciwnie opada morze ignorancji, dlatego coraz więcej ludzi się budzi. Przyczyn jest wiele ale główną chyba jest dyskusja o CO2 (zwróciła uwagę publiczną na klimatologię) na drugim miejscu susze i powodzie (zmuszają do zastanowienia) a trzecia to będzie powrót Nibru którego wszyscy wypatrują. Rozwój internetu powoduje bajczenie (trzeba o czymś na tych portalach społecznościowych pisać) a informacja jako plotka rozchodzi się geometrycznie zupełnie pomijając przeszkody terenowe jak ocean czy bariery personalne (większość ludzi na Facebooku nawet się nie widziała).

 

Tak kiedyś w wolnej chwili wymyśliłem że gdyby jakaś cywilizacja tutaj wylądowała a wynajęli sobie pokój np: w stanach z szybkim internetem i użyli jakiegoś swojego nadajnika to spokojnie mogliby z ludźmi gaworzyć na forach :D na dowolne tematy, czytać wiki , szukać w googlu , a nawet urabiać nam opinię komentarzami będąc lata świetlne od nas.

 

Pytanie(2) Jak sie ma wybuch na słoncu z 1859r (bo to niby "perfect storm" był) do na przykład exlozji z 28,08,2011 tak zwany "double shot". ?

 

Przeżyliśmy :D wtedy (1859) i dziś a jutro?? no cóż , jak w piosence " nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją (twoją) śmierć" .

Według badań Słońce obecnie emituje 2X więcej energii niż na początku ubiegłego wieku, nawet któryś z naukowców Norweskich ostrzegał że jak tak dalej pójdzie to Słoneczko może przejść w cykl Helowy (czy węglowy) a wtedy zamieszkamy na Nim :D (na krótko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest takiego temperatura, o tym fizycy nie maja zielonego pojęcia.

Wprawdzie mierzą oni coś tam, ale co tam jest mierzone tego już nie rozumieją.

 

Czasami jednak zdarz się im pomierzyć coś co można nawet z pożytkiem wykorzystać

 

W artykule poniżej

 

http://www.spiegel.de/wissenschaft/natur/0,1518,814448,00.html

 

przedstawiono mapę Europy z temperaturami w lutym

 

http://www.spiegel.de/wissenschaft/natur/bild-814448-314393.html

 

co nam się rzuca w oczy to to, ze na mniej lub bardziej niebieskim tle można zobaczyć parę pomarańczowych kleksów.

Dwa z nich znajdują się dokradnie tam gdzie w zeszlym roku wystapilo trzesienie ziemi e Turcji.

 

http://www.emsc-csem.org/Earthquake/202/Earthquake-M7-2-Eastern-Turkey

 

O wiele bardziej niepokojące są jednak te na południowy-zachód od Teheranu w Iranie.

 

Już teraz mogę przepowiedzieć tam ciężkie trzęsienie ziemi.

Najprawdopodobniej nastąpi już w marzu.

Irańczycy powinni natychmiast zacząć przygotowania do akcji ratowniczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro fizycy nie wiedzą czym jest temperatura, to dlaczego na przykładzie temperatury przewidujesz trzęsienia ziemi? :D

 

I jak to jest z tą temperaturą - ona pozwala przewidzieć trzęsienia czy raczej podnosi się po nich? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kierować się tą mapą, to śmiem stwierdzić, że we Francji powstanie nowe morze, a w Iranie dojdzie do gigantycznej katastrofy. Chociaż co do Iranu…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kierować się tą mapą, to śmiem stwierdzić, że we Francji powstanie nowe morze, a w Iranie dojdzie do gigantycznej katastrofy. Chociaż co do Iranu…

 

[potem]Mogłeś tego nie mówić...[/potem]

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak to już przed miesiącami zapowiadałem po przejściowym obniżeniu aktywności słonecznej, zbliża się okres jej ponownego wzrostu.

W najbliższych miesiącach oczekują nas prawdziwe fajerwerki na słońcu. Juz jutro zaczyna się koniunkcja Ziemi i Marsa a dwa dni po niej Wenus i Merkurego. Pierwszą oznaka czekającej nas aktywności jest dzisiejszy wybuch na Słońcu.

 

http://www.astrobox.net/index.html?http://www.astrobox.net/astro/sonnelive/index.php

  • Negatyw (-1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradzę ci sekret: tak się dzieje od miliardów lat. Regularnie. Zresztą przecież naukowcy kłamią i się nie znają więc.na pewno i tak zafałszowali te wykresy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne - tak się zachwycasz i powołujesz się na dane zebrane przez skorumpowanych fizyków, który - jak powszechnie wiadomo - działają w spisku? Przecież to się kupy nie trzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne - tak się zachwycasz i powołujesz się na dane zebrane przez skorumpowanych fizyków,

 

Satelity, sejsmografy , programy symulacyjne - Irek interpretacja (unikalna). Inne wyjaśnienie to np: zmiana stref równowagi grawitacyjnej Ziemia-Słońce i spadające satelity (zaburzenie związane z Nibru). (lub 15 innych przyczyn - Etna puknęła, zmiana biegunów , ostrzał materią z supernowej w Strzelcu, zmiana epoki na Wodnika, koniec świata, wojny Bogów, matrix się wiesza, skraj pionowy galaktyki, podziemne próby nuklearne, wiązki neutrin z kosmosu, fala grawitacyjna, zakrzywienie przestrzeni, przelot czarnej dziury, równik galaktyczny, nadaktywność słoneczna, kara za grzechy , harp, itp. osobno albo wszystko do kupy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...