Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Nokia rozdaje telefony

Rekomendowane odpowiedzi

Nokia postanowiła zachęcić developerów korzystających z firmowego programu Launchpad do dalszego tworzenia programów dla Symbiana oraz do prac z platformą Windows Phone w przyszłości. Firma wysłała do developerów maila, w którym czytamy: aby wspomóc Waszą pracę każdemu z Was dostarczymy bezpłatnie Nokię E7. Ponadto, dostarczymy też telefon z systemem WP7 tak szybko, jak to będzie możliwe.

Nokia Launchpad to program dla developerów, za uczestnictwo w którym trzeba zapłacić 300 euro rocznie. Obecnie pierwszy rok jest bezpłatny. Członkiem Launchpada mogą zostać osoby indywidualne i firmy, których aplikacja zostanie zaakceptowana przez Nokię. Developerzy biorący udział w programie otrzymują dostęp do kolejnych wersji SDK i API, ich programy są promowane w Ovi Store, są też zapraszani na szkolenia.

Szefostwo Nokii zdaje sobie najwyraźniej sprawę, że developerzy będą musieli przygotować się do pracy z nową platformą i zamierza im to ułatwić. Dlatego też w e-mailu zaoferowano również bezpłatny trzymiesięczny dostęp do wszystkich technologii Nokii. Ma to niewątpliwie uczynić ofertę fińskiej firmy jak najbardziej atrakcyjną, gdyż część developerów, stojąc przed koniecznością nauczenia się nowej platformy, może zdecydować się na pracę z Androidem lub iOS-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszą płacić Nokii za możliwość rozwoju aplikacji, które zwiększają funkcjonalność jej własnych produktów?! Nie dziwię się, że firma ma się tak słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy podobienstwo nazwy do launchpada z ubuntu to zbieg okolicznosci?;) serio pytam, bo myslalem, ze to nazwla wlasna dla tego seriwsu powiazanego z ubuntu (nie wiem jak to nazwac wlasciwie?), czy ta nazwa byla juz uzywana wszesniej wlasnie jako typ... uslugi? nie wiem jak to nazwac znowu :P

 

ogolnie to wlanie mialem nadzieje, ze skoro launchpad, to bedzie jakso z debianowym/ubuntu-owym powiazane i bedzie sie skupiac na meego...a tu taki psikus :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszą płacić Nokii za możliwość rozwoju aplikacji, które zwiększają funkcjonalność jej własnych produktów?! Nie dziwię się, że firma ma się tak słabo...

 

"$99 developer fee" jeśli chcesz zwiększać funkcjonalności "jabłuszek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jest to jednak kwota nieco innego rzędu, niż 300 euro. Poza tym Apple nadrabia marketingiem, który u Nokii leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zaczęli tak hejtować Nokię, że nawet nie chce się wam sprawdzić jak jest naprawdę z tym launchpadem :P

Zacznijmy od tego, że na stronie Nokii nadal są dostępne darmowe SDK: do S40, S60, najnowszego S^3 i to dla kilku technologii "Qt, Symbian C++, Open C/C++, Java". Nawet chyba IDE jest dołączone (chyba zmodyfikowany Eclipse). Więc nie wiem skąd u was te przekonanie, że za programowanie na Symbiana trzeba cokolwiek płacić.

Nawet dostęp do Ovi Store mają w cenie 1 euro (Android Market - 25$, Apple App Store - 99$), udostępniają możliwość darmowego cyfrowego podpisania aplikacji symbianowych i javowych, oraz jeszcze do tego dochodzi darmowy rok w launchpadzie.

A propos tego nieszczęsnego launchpada to za bardzo też nie znam jego przeznaczenia, jednak z pobieżnego przejrzenia jego "możliwości" wynika, że nie jest on w jakimkolwiek stopniu potrzebny do programowania na Symbiana - ot, przydatny raczej dla większych firm developerskich potrzebujących "żywego" supportu, czy zniżek na telefony do testowania oprogramowania.

Podsumowując, z aktualnie ważniejszych platform (WP7/Android/iPhone) to właśnie Symbian jest paradoksalnie "najtańszy" do programowania. Do tego darmowe telefony... Widać, że coś robią i próbują przyciągnąć programistów.

 

PS. Uprzedzając pytania: nie, nie jestem w jakikolwiek sposób związany z Nokią. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simian raticus

Podstawa to stabilne oprogramowanie w telefonie bez formatowania czy resetów wszelakich od początku telefonu, aż do jego zgonu czy wymiany baterii!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Rozpoczął się wyścig o to, kto pierwszy dostarczy na rynek tablet z systemem Windows 8. Przedstawiciele Lenovo twierdzą, że będą pierwszą firmą, która zaoferuje taki produkt. Podobną obietnicę złożył jednak też Dell. Swój własny tablet przygotowuje też Nokia, która jednak nie sygnalizuje ambicji, by wyprzedzić konkurencję.
      Z nieoficjalnych informacji wynika, że Lenovo chce wyposażyć w Windows 8 pokazany podczas CES 2012 tablet IdeaPad Yoga, który korzysta z 13,3-calowego wyświetlacza i posiada dołączoną fizyczną klawiaturę, zatem można go wykorzystywać jak tradycyjny notebook. Z kolei Nokia ma jakoby pracować nad 10-calowym tabletem.
      Wiadomo również, że podobne urządzenia powstają studiach projektowych HP i Acera.
      Pełna wersja Windows 8 prawdopodobnie pojawi się przed świętami, dzięki czemu producenci tabletów i smartfonów mogliby rozpocząć sprzedaż swoich najnowszych urządzeń w okresie wzmożonych zakupów.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W wywiadzie dla fińskiego dziennika Aamulehti Jo Harlow z Nokii powiedziała, że smartfon z 41-megapikselowym aparatem cyfrowym, który niedawno wywołał poruszenie w mediach, trafi na rynek. Podczas pierwszej prezentacji urządzenie Nokia 808 PureView było wyposażone w system Symbian, jednak, jak stwierdzila Harlow, docelowo będzie ono korzystało z Windows Phone. Nie wiadomo jednak, kiedy klienci będą mogli kupić nowy smartfon. Pojawiły się pogłoski, jakoby miał on zadebiutować wówczas, gdy Microsoft przygotuje Windows Phone 8.
      Nokia przez pięć lat pracowała nad technologią umożliwiającą zainstalowanie 41-megapikselowego aparatu w telefonie komórkowym. Dlatego też zdecydowano się na zaprezentowanie prototypu z systemem Symbian. Fińska firma powoli odchodzi jednak od przestarzałego OS-u, zatem nie jest niespodzianką, że technologia będzie wykorzystywana z systemem Windows Phone.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Nokia poinformowała, że ograniczy produkcję telefonów w swoich dotychczasowych fabrykach i częściowo przeniesie ją do Azji, gdzie urządzenia będą składane. Mniej pracy będą miały zakłady w Finlandii, Meksyku i na Węgrzech, a to oznacza, że zwolnienia mogą dotknąć nawet 4000 osób. Przeniesienie składania urządzeń do Azji pozwoli nam szybciej dostarczać je na rynek - oświadczyła Nokia. Pozwoli to też na lepszą współpracę z dostawcami i szybsze wprowadzanie nowych rozwiązań.
      Rozumiemy, że planowane zmiany będą trudne dla naszych pracowników. W okresie przejściowym chcemy pomóc im oraz lokalnym społecznościom - stwierdził Niklas Savander, wiceprezes Nokii ds. rynków. Zapewnił jednocześnie, że dotychczasowe fabryki nadal będą odgrywały ważną rolę łańcuchu produkcji.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Nokia ujawniła w swoim raporcie finansowym, że w IV kwartale ubiegłego roku Microsoft zapłacił jej 250 milionów dolarów. To pierwszy z przelewów, który fińska firma otrzyma za wybranie Windows Phone jako swojej głównej platformy systemowej. Nie wiadomo, na jakie kwoty opiewa umowa pomiędzy Nokia a Microsoftem, ale za samo jej podpisanie producent telefonów otrzyma ponad miliard dolarów.
      Nasza umowa o partnerstwie strategicznym przewiduje, że otrzymamy od Microsoftu środki na wsparcie rozwoju platformy sprzętowej, a sami będziemy płacili tantiemy za wykorzystywanie oprogramowania Microsoftu - czytamy w oświadczeniu Nokii. Wspomniano w nim również, że warunki finansowe, na jakich firma korzysta z Windows Phone są konkurencyjne względem innych producentów, co sugeruje, iż Finowie będą płacili Amerykanom znacznie mniej niż płaci np. Samsung czy HTC. Niedawno pojawiły się informacje, jakoby ZTE płacił Microsoftowi 27 USD za każdą kopię Windows Phone.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...